AGO Esports
fot. StarLadder

AGO wygrywa OGA Counter PIT!

W wielkim finale OGA Counter PIT AGO Esports zmierzyło się z EURONICS Gaming. Polacy potwierdzili, iż wczorajsza wyraźna wygrana z tym zespołem nie była przypadkiem i pewnie sięgnęli po triumf w całych zawodach.

AGO Esports 2 : 0 EURONICS Gaming

(OGA Counter PIT – wielki finał)
16 13 Inferno 2 5
3 3
16 8 Mirage 7 8
8 1
Dust2

Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli polscy zawodnicy, którzy kompletnie zdominowali swoich oponentów. Niemcy pierwszą rundę ugrali dopiero w ósmej próbie. Paradoksalnie pomogło to naszym rodakom, którzy natychmiast zresetowali bonus ekonomiczny rywali i powiększyli swoją przewagę do pokaźnych rozmiarów. Piątka Grzegorza „SZPERA” Dziamałka kontynuowała fantastyczną grę i po chwili na tablicy wyników widniał rezultat 13:2. Przegrana druga pistoletówka nie zatrzymała marszu Polaków po zwycięstwo na pierwszej mapie. Po oddaniu jeszcze dwóch oczek AGO szybko zakończyło batalię na Inferno i wyszło na prowadzenie w całym spotkaniu 1:0.

Na Mirage’u obraz gry uległ zmianie. Tym razem żadna z drużyn nie była w stanie przejąć inicjatywy, więc byliśmy świadkami ciągłej wymiany punktów. Ostatecznie przed zmianą stron w minimalnie lepszym położeniu znajdowała się nasza rodzima formacja, która prowadziła 8:7. Druga runda pistoletowa znów trafiła na konto naszych zachodnich sąsiadów, jednak wtedy AGO zdołało odpowiedzieć wygraną rundą force-buy. Dalsza część rywalizacji była niemal lustrzanym odbiciem pojedynku na Inferno. Rewelacyjna forma Polaków po stronie broniącej pozwoliła im szybko odskoczyć z wynikiem. Niemiecki zespół nie podniósł się już po otrzymanych ciosach i w słabym stylu uznał wyższość podopiecznych Mikołaja „miNIr0xa” Michałkowa, którzy odnieśli pierwszy sukces ze SZPEREM w składzie.

Końcowa klasyfikacja OGA Counter PIT prezentuje się następująco:

1. AGO Esports 18 000 $
2. EURONICS Gaming 10 000 $
3. HAVU Gaming 7 200 $
4. Fnatic Academy 4 800 $
5-6. Nordavind, pro100
7-8. ALTERNATE aTTaX, x-kom team
9-10. Epsilon, Sharks Esports
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Score

kt Rolster zagra na Worlds 2018 dzięki porażce KING-ZONE DragonX

Po dwóch latach przerwy kt Rolster ponownie zobaczymy w walce o mistrzostwo świata. Zespół Kima "Defta" Hyuk-kyu może być spokojny o swoje miejsce na...

>