Uniwersytet Łódzki startuje z pierwszą w Polsce organizacją esportową!

T-Mobile Liga Akademicka postawiła kolejny krok w kierunku integracji esportu ze środowiskiem akademickim. Tym razem włodarze ligi pomogli uruchomić pierwszą w Polsce organizację esportową Ligi Akademickiej przy Uniwersytecie Łódzkim.

Założycielem pierwszej organizacji esportowej działającej z ramienia uczelni wyższej został Karol Dubaj, który rywalizował w dwóch pierwszych sezonach T-Mobile Ligi Akademickiej, będąc jednocześnie kapitanem Ułanów Uniwersytetu Łódzkiego. Władze uniwersytetu wspólnie z TMLA mają zamiar pomagać studentom przy tworzeniu wspierających rozwój kultury esportu akademickiego struktur, co z kolei ma przełożyć się na łatwiejsze zrzeszanie zarówno esportowców, jak i entuzjastów sportów elektronicznych związanych z daną uczelnią. Oprócz tego utworzenie sekcji esportowych działających przy uczelniach jest również świetnym narzędziem promocyjnym, bowiem sportami elektronicznymi interesują się głównie młodzi ludzie, którzy niebawem sami zostaną studentami.

Uniwersytet Łódzki chętnie wsparł projekt Ligi Akademickiej. Pomogliśmy założyć pierwsze oficjalne stowarzyszenie studentów, którzy rywalizować będą w esportach reprezentując naszą Uczelnię. Zrobiliśmy to przede wszystkim dlatego, że znalazła się u nas grupa zdolnych młodych ludzi, którzy potrafią pogodzić naukę z pasją do gier. UŁani dostaną od nas dobrej jakości łącze internetowe i pomieszczenie do trenowania przed zawodami, a w przyszłości, w przypadku sukcesów drużyny, będziemy wspierać nasz Zespół w poszerzonej formie. Życzymy powodzenia!

W następnym sezonie T-Mobile Ligi Akademickiej oprócz League of Legends, Overwatcha i Starcrafta 2 zobaczymy jeszcze zmagania w Rainbow Six: Siege. Nowo otwarta organizacja esportowa Uniwersytetu Łódzkiego wciąż poszukuje zawodników do swoich sekcji, zatem studenci nadal mogą zgłaszać się do Ułanów.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pimp powróci do profesjonalnego grania?

Zgodnie z doniesieniami portalu DBLTAP, były reprezentant Teamu Liquid oraz SK Gaming, Jacob "Pimp" Winneche powróci na profesjonalną scenę CS:GO po p...