STS
fot. Riot Games

Liquid uniknie gry w ćwierćfinałach. C9 i FlyQuest z awansem do play-offów

Minionej nocy rozstrzygnięto pierwsze spotkania ostatniej już kolejki NA LCS 2018 Summer Split. Faza zasadnicza letniej rundy północnoamerykańskiej ligi jest już na finiszu, a dopiero wczoraj poznaliśmy pierwszą ekipę, która uniknie gry w ćwierćfinale play-offów. Mowa tutaj mianowicie o Teamie Liquid, który wczoraj okazał się być lepszym od Echo Fox, przez co może już świętować […]

Minionej nocy rozstrzygnięto pierwsze spotkania ostatniej już kolejki NA LCS 2018 Summer Split. Faza zasadnicza letniej rundy północnoamerykańskiej ligi jest już na finiszu, a dopiero wczoraj poznaliśmy pierwszą ekipę, która uniknie gry w ćwierćfinale play-offów. Mowa tutaj mianowicie o Teamie Liquid, który wczoraj okazał się być lepszym od Echo Fox, przez co może już świętować zajęcie pierwszego miejsca w zestawieniu. Ponadto awans do play-offów wywalczyli sobie wczoraj również zawodnicy Cloud9 oraz FlyQuest.

Inauguracyjny mecz ostatniego tygodnia NA LCS lepiej rozpoczęli zawodnicy Teamu Liquid, którzy rewelacyjnie rozgrywali początkową fazę potyczki. Już po kilku minutach Echo Fox sporo odstawało od swoich oponentów pod względem zdobytego złota. Lekarstwem na problemy miał być Baron Nashor, ale ryzyko to kompletnie się nie opłaciło, bowiem Liquid błyskawicznie zareagowało i pokrzyżowało plany podopiecznych Ricka Foxa. Od tamtej chwili Yiliang „Doublelift” Peng i reszta dyktowali warunki gry i ostatecznie wykończyli przeciwników przed pojawieniem się 40. minuty na zegarze.

Następnie będące w fantastyczniej formie Cloud9 podjęło wicemistrzów wiosennej odsłony NA LCS. Przez pierwsze kilkanaście minut obydwa zespoły szły łeb w łeb, a 100 Thieves kilka razy zaprezentowało imponujące zagrywki, przez co posiadało małą przewagę w złocie. Mimo wszystko kolejne walki drużynowe należały już do C9, które nie miało zamiaru przerywać swojej zwycięskiej passy. Cloud9 rewelacyjnie kontrolowało ważne punkty na mapie i świetnie wykorzystywało swoją kompozycję, czego efektem była ostateczna wygrana oraz zagwarantowanie sobie miejsca w play-offach.

Po krótkiej przerwie na arenę wyszły dwie ekipy, które walczą o ostatnie premiowane awansem do fazy pucharowej miejsce w zestawieniu, czyli Team SoloMid oraz OpTic Gaming. Søren „Bjergsen” Bjerg i reszta rozegrali to spotkanie zachowawczo, ale skutecznie, bowiem ich przeciwnicy nie potrafili odpowiedzieć na żadną z zagrywek. TSM zgarnął wszystkie pięć smoków oraz bez większego trudu niszczył kolejne struktury, podczas gdy OpTic nie umiało postawić żadnego oporu. Koniec końców to zespół Bjergsena triumfował i znacząco zbliżył się do play-offów.

Później w szranki stanęli reprezentanci FlyQuest oraz Golden Guardians. Druga z wymienionych ekip podchodziła do tego spotkania, wiedząc, że nie ma już najmniejszych szans na awans do fazy pucharowej, ale Jason „WildTurtle” Tran i jego kompani wciąż nie mogli być tego pewni. Mimo wszystko FlyQuest pokazało się z bardzo dobrej strony, świetnie kontrolując wydarzenia na Summoner’s Rift i o wiele lepiej rozgrywając wszelkie bezpośrednie starcia, dzięki czemu wykończyło GGS w niecałe pół godziny.

Jako ostatni zmierzyli się zawodnicy Counter Logic Gaming oraz Clutch Gaming. Z racji tego, że spotkanie to i tak nie miało zbyt dużego znaczenia dla obu zespołów, CLG postanowiło wystawić do niego dwóch zmienników ze swojej akademii. Jak się później okazało zmiany te dobrze wpłynęły na drużynę, bowiem nie dała ona najmniejszych szans swoim rywalom, rozgramiając ich w każdym możliwym aspekcie gry. Dzięki zwycięstwu nad CG Trevor „Stixxay” Hayes i reszta w końcu przerwali swoją fatalną passę.

Wyniki pierwszych spotkań ostatniej kolejki NA LCS:

Sobota, 18 sierpnia 2018
23:00 Echo Fox 0:1 Team Liquid Bo1
Niedziela, 19 sierpnia 2018
00:00 100 Thieves 0:1 Cloud9 Bo1
01:00 OpTic Gaming 0:1 Team SoloMid Bo1
02:00 Golden Guardians 0:1 FlyQuest Bo1
03:00 Counter Logic Gaming 1:0 Clutch Gaming Bo1

Wszystkie mecze NA LCS 2018 Summer Split będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

fejtZ wspomoże Grayhound podczas DreamHack Masters Stockholm

Grayhound Gaming zdołało wreszcie skompletować skład, w jakim weźmie udział w DreamHack Masters Stockholm 2018. Podczas zbliżającej się imprezy austra...