STS
Pompa Team Mystiques

Pompa Team wygrywa na początek drugiego tygodnia ESL MP w LoL-a

Pompa Team wciąż bez porażki w ESL Mistrzostwach Polski. Ekipa Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego pokonała 2:0 Szatę Maga w meczu inaugurującym drugi tydzień zmagań. Tym samym PT pozostanie liderem tabeli na koniec tego tygodnia niezależnie od rezultatów pozostałych meczów. Szata Maga 0:2 Pompa Team Stan zabójstw otworzył Artur „Ryba” Gębicz już w 4. minucie. Po ganku […]

Pompa Team wciąż bez porażki w ESL Mistrzostwach Polski. Ekipa Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego pokonała 2:0 Szatę Maga w meczu inaugurującym drugi tydzień zmagań. Tym samym PT pozostanie liderem tabeli na koniec tego tygodnia niezależnie od rezultatów pozostałych meczów.

Szata Maga 0:2 Pompa Team

Stan zabójstw otworzył Artur „Ryba” Gębicz już w 4. minucie. Po ganku na dolną aleję razem z duetem Pompa Teamu pozbawili życia Damiana „Deflesa” Filipowa. Kilka minut później jungler PT musiał uznać wyższość rywali i early game był ostatecznie bardzo wyrównany. Dopiero w 18. minucie Pompa ruszyła z kopyta dzięki wygranej walce na midzie. Siedem minut później na konto Karola „Konektiva” Wojciechowskiego  i spółki wpadł również pierwszy Nashor i zwycięstwo było coraz bliżej. Szata Maga jednak nie dała łatwo za wygraną i mimo ciągłego napierania Pompa Teamu zespół Michała „Roisona” Dubiela zawzięcie bronił swojej bazy. Dopiero po trzech kwadransach gry Łukasz „puki style” Zygmunciak i kompani zadali decydujący cios i wyszli na prowadzenie w serii.

Drugie starcie zapowiadało się na znacznie mniej jednostronne po dwóch szybkich zabójstwach zdobytych przez Sebastiana „Niqa” Robaka. Spore problemy miał jednak Ryba – w przeciągu trzech kolejnych minut trzykrotnie musiał odradzać się w fontannie. Korzystając z przewagi liczebnej Szata Maga zniszczyła pierwszą wieżę i dzięki temu wyszła na prowadzenie w złocie. Choć utrzymywała je przez dłuższy czas, po walce o Barona różnica w funduszach mocno stopniała nawet mimo zdobycia fioletowej bestii przez SM. Szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Pompa Teamu w 40. minucie po zabiciu przez niego Nashora i Starszego Smoka. Mimo iż osiem minut później to Karol „t4nky” Słomka i spółka pozyskali wzmocnienie Barona, to chwilę po tym Pompa Team zdobył Starszego Smoka i zabiła trójkę oponentów. Korzystając z długich czasów odrodzenia ekipa Mystiquesa ruszyła na wrogi Nexus i zakończyła spotkanie.

Za kilka minut rozpocznie się drugie zaplanowane na dziś starcie w ramach 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. O pierwsze punkty w tabeli powalczą E-Blue Digital Paradox oraz Czas na zasady. Spotkanie to będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska oraz na SPORT.TVP.PL. Więcej informacji dotyczących 17. sezonu ESL MP w LoL-a znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
phr

Preparation bez szans, dwa łatwe zwycięstwa AGO w ESL MP

Łatwo, szybko i przyjemnie – tak w wielkim skrócie możemy opisać dwumecz pomiędzy AGO Esports oraz Teamem Preparation. Obrońcy tytułu mistrzowskiego n...