Za nami pierwszy mecz dzisiejszego wieczoru w ramach 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Pompa Team pokonał E-Blue Digital Paradox i wraz z Illuminar Gaming pozostają jedynymi niepokonanymi zespołami.

Pompa Team 2:0 E-Blue Digital Paradox

Stan zabójstw w pierwszym pojedynku otworzył Fresskowy, który wyłapał NIQ. Szybko jednak otrzymaliśmy odpowiedź, gdyż Ryba wraz z odrodzonym Swainem pokonali Irelię. Kolejne zabójstwa dla obu zespołów były wynikiem wyłapywania rywali, a także zanurkowań pod wieżę. Kluczowa okazała się być walka drużynowa w 23. minucie, która lepiej zakończyła się dla graczy Pompa Teamu, co zapewniło im możliwość zdobycia Barona. Zaledwie kilka chwil później mocne dopchnięcie pod wieżę inhibitorową z ich strony zakończyło się tragicznie, ponieważ cały zespół został unicestwiony przez rywali. Rozgrywkę przyśpieszył kolejny Baron zdobyty przez PT. Ostateczna walka odbyła się pod Starszym Smokiem, gdzie nieoceniona okazała się być wręcz niezniszczalność Konektiva grającego Dr. Mundo oraz obrażenia ze strony strzelca Pompy. Po 38-minutowej potyczce zespół Mystiquesa wyszedł na prowadzenie w serii.

W drugim pojedynku pierwsza krew przelała się po agresywnym zagraniu Pompa Teamu na dolnej alei. Zabójstwo wpadło na konto puki style'a, a jego ofiarą został Trymbi. Tym razem oba zespoły decydowały się na nieco spokojniejszą rozgrywkę, co powodowało, że długo musieliśmy czekać na jakieś konkretniejsze ruchy z którejś ze stron. Z minuty na minutę rosła jednak przewaga zawodników Pompa Teamu. E-Blue Digital Paradox mimo gry pod dyktando broniło się bardzo dzielnie i wielokrotnie miało szansę na powrót, jednak kilka podejść pod Barona nie przyniosły większego skutku. Ostatecznie to świetny backdoor ze strony NIQa oraz Konektiva w 48. minucie zakończył tę serię.

Już za chwilę rozpocznie się spotkanie pomiędzy Szatą Maga a Czasem na zasady. Mecz ten będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska oraz SPORT.TVP.PL. Aktualną tabelę rozgrywek oraz harmonogram wszystkich tygodni możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.