Team Dignitas ponownie bez męskiego składu CS:GO! Znana na międzynarodowej scenie organizacja zdecydowała się rozstać z zakontraktowanymi przez siebie zawodnikami. I chociaż nie napisano tego oficjalnie to powodem takiej decyzji były najpewniej niezadowalające wyniki.

Włodarze dignitas postanowili zainwestować w północnoamerykańską scenę po nieudanej próbie zawojowania Starego Kontynentu. W efekcie na początku lutego pod skrzydła formacji trafili byli gracze SoaR Gaming, którzy miesiąc wcześniej zapewnili sobie awans do ESL Pro League. Zanosiło się więc na ciekawą współpracę, ale koniec końców wszyscy mogli być rozczarowani, gdyż ekipa nie odnosiła oczekiwanych rezultatów i po zaledwie jednym sezonie pożegnała się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Jakby tego było mało, w kolejnych tygodniach w jej szeregach doszło do wielu roszad personalnych, w wyniku których w drużynie nie ostał się już żaden z członków SoaR. Taki ruch także okazał się mało opłacalny, bo w ESEA Mountain Dew League dignitas także nie radziło sobie specjalnie okazale. Czarę goryczy prawdopodobnie przelał jednak fatalny występ Mitcha "m1tcha" Semago i spółki na amerykańskim Minorze, z którego odpadli już w fazie grupowej.

Możliwe, że mimo tak niekorzystnego obrotu spraw byli zawodnicy dignitas będą nadal trzymać się ze sobą. Ponadto do składu mieliby dołączyć dotychczasowy trener, Josh "shinobi" Abastado, oraz Anthony "gMd" Guimond, który od jakiegoś czasu wspierał ekipę w roli zmiennika. Jeśli zaś chodzi o samo dignitas to włodarze organizacji zapewnili, że nadal zamierzają uważnie przyglądać się społeczności CS:GO, co może oznaczać, że mimo ostatnich niepowodzeń nie powiedzieli oni jeszcze ostatniego słowa.

W tej sytuacji skład ex-dignitas prezentuje się następująco:

  • Mitch "m1tch" Semago
  • Gage "Infinite" Green
  • Peter "ptr" Gurney
  • Anthony "gMd" Guimond
  • Josh "shinobi" Abastado