Kashtelan
fot. ESL

Czy Vodafone Giants zdetronizuje MAD Lions? Dziś wielki finał LVP SLO!

Przed nami najważniejsze spotkanie tego sezonu LVP SuperLiga Orange. Już dziś w Bilbao Arena rozstrzygnięty zostanie wielki finał hiszpańskiej ligi, w którym zobaczymy aż dwóch Polaków. W szranki staną bowiem Vodafone Giants Gawła „Kashtelana” Paprzyckiego oraz MAD Lions, w którym na co dzień występuje Oskar „Selfmade” Boderek.

Vodafone Giants vs
16:00
MAD Lions

W ubiegłym tygodniu Vodafone Giants musiało uporać się z KIYF eSports Club. I choć wielu entuzjastom ligi wydawało się, że dla formacji Kashtelana ten mecz powinien być bułką z masłem, to jednak KIYF postawiło jej naprawdę solidny opór. Paprzycki i jego kompani pokonali swoich oponentów dopiero po pięciu wyrównanych potyczkach. Nie inaczej było zresztą w przypadku MAD Lions, które w półfinale musiało podjąć walkę z faworyzowanym Movistar Riders. Lwy pokazały jednak, że nadal są liczącą się siłą na europejskiej scenie League of Legends i pokonały rywali w pięciu odsłonach serii.

Jeżeli spojrzymy na bezpośrednie starcia finałowej pary, to od razu zauważymy, że nieco lepiej radzili sobie w nich reprezentanci Vodafone Giants. To właśnie oni wygrywali aż trzy z czterech rozegranych map, ale należy jednak pamiętać, że tym razem będą musieli pokonać przeciwników w formule BO5 i to przed ogromną publicznością. W tym spotkaniu bez dwóch zdań nie ma faworyta. Z jednej strony Giants ma lepszy bilans bezpośrednich pojedynków, natomiast MAD Lions nie tylko pokonało MRDS, ale jeszcze ma spore doświadczenie w graniu na wielkich imprezach. W tym meczu możemy zatem spodziewać się dosłownie wszystkiego.

Wielki finał, w którym zobaczymy Vodafone Giants oraz MAD Lions wystartuje już o 16:00, a transmisję z tego spotkania możecie znaleźć na prywatnym kanale Łukasza „Leo” Mirka oraz na oficjalnym kanale LVP SuperLiga Orange.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DH Masters: Ninjas in Pyjamas vs Astralis – statystyki graczy

To już pewne – Ninjas in Pyjamas nie wygra rozgrywanych na własnej ziemi zawodów z serii DreamHack Masters. Szwedzka formacja uległa bowiem z Sztokhol...