STS
Bolszak
fot. ESL/Kelly Kline

Team DPD z pierwszą wygraną w ESL MP. Bolszak i spółka pewnie pokonują EDP

Koniec serii porażek Teamu DPD w 17. sezonie ESL Mistrzostw Polski. Nowy zespół Konrada „itzRenifera” Potępy sięgnął po pierwsze punkty w tej odsłonie ESL MP pokonując E-Blue Digital Paradox 2:0. Tym samym obydwie formacje zamieniły się miejscami w rankingu – Kurierzy wskoczyli na szóstą lokatę, zaś EDP spadło na siódme miejsce. E-Blue Digital Paradox 0:2 Team DPD […]

Koniec serii porażek Teamu DPD w 17. sezonie ESL Mistrzostw Polski. Nowy zespół Konrada „itzRenifera” Potępy sięgnął po pierwsze punkty w tej odsłonie ESL MP pokonując E-Blue Digital Paradox 2:0. Tym samym obydwie formacje zamieniły się miejscami w rankingu – Kurierzy wskoczyli na szóstą lokatę, zaś EDP spadło na siódme miejsce.

E-Blue Digital Paradox 0:2 Team DPD Team DPD

Jako pierwszy do ataku ruszył Marcin „bucu” Świech. Midlaner DPD przelał pierwszą krew już w 3. minucie, a wkrótce po tym powiększył stan zabójstw pokonując Marcina „Unknowna” Kubickiego. Jeszcze przed upływem 10. minuty bucu zdobył morderczego hat-tricka i nawet mimo śmierci Patryka „Bolszaka” Jażdżewskiego DPD było wyraźnie na prowadzeniu. E-Blue Digital Paradox zaczęło z czasem zdobywać kolejne fragi, ale różnice w złocie oraz zniszczonych wieżach stale rosły. Na kolejny wyraźny krok DPD musieliśmy jednak czekać aż do 29. minuty. Wtedy ze wzmocnieniem Nashora Bartłomiej „Dzondzy” Królak i spółka zajęli się drugą linią obrony EDP, a po wygranej chwilę po tym walce otworzyli drogę do bazy na środkowej linii. Decydujący cios DPD zadało w 35. minucie.

Druga potyczka zaczęła się równie udanie dla bucu, co pierwsza. Raz jeszcze to midlaner Teamu DPD otworzył wynik zabójstw, pokonując Bartosza „Bat0na” Wicka na górnej linii. Tym razem jednak Kurierzy nie mieli jednak aż takiej przewagi jak przed przerwą, a dowodem tego może być pierwsza wieża zdobyta przez E-Blue Digital Paradox. Zawodnicy DPD doszli wkrótce do głosu, unicestwiając swoich oponentów po raz pierwszy już w 18. minucie. Po wyłączeniu obydwu prowadzących EDP ekipa itzRenifera zgarnęła pierwszego Barona, z pomocą którego rozpoczęła natarcie na bazę rywali. Pierwszy inhibitor Krakenów padł w 25. minucie, a ich Nexus sześć minut później.

W drugim zaplanowanym na dzisiaj starciu zmierzą się Szata Maga oraz Ravioli Ravioli. Obydwie drużyny idą niemal łeb w łeb, mając na koncie po dwa zwycięstwa oraz jednej porażce. Spotkanie to będziecie mogli obejrzeć standardowo w ESL.TV Polska oraz na SPORT.TVP.PL. Więcej informacji dotyczących 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Grupy fazy zasadniczej Rainbow Six Siege Masters League wylosowane

Już w środku tygodnia fani polskiej sceny Rainbow Six będą mogli wygodnie rozsiąść się w fotelach, by móc podziwiać swoich ulubieńców w akcji. To właś...