Hiszpańska organizacja x6tence zwiększyła swoje dotychczasowe związki ze szwedzką sceną CS:GO i zaprezentowała skład w całości złożony z zawodników pochodzących właśnie ze Skandynawii. Znalazło się w nim miejsce m.in. dla dwóch graczy, którzy niedawno pożegnali się z Singularity Esports.

Najbardziej rozpoznawalnym członkiem nowej drużyny jest oczywiście André "BARBARR" Möller, które największe w swojej karierze sukcesy odnosił jeszcze pod banderą Epsilon eSports. Razem z nim do x6tence trafił Nicolas "Plopski" Gonzalez Zamora, który członkiem samej organizacji jest już ponad rok, ale od kilku miesięcy pełnił raczej rolę rezerwowego. Ponadto szansę na powrót do gry po krótkiej przerwie otrzymał Linus "Bååten" Andersson, były zawodnik m.in. Fnatic Academy i Red Reserve, zaś ostatnie ujawnione na ten moment miejsce przypadło w udziale Gustavowi "ZINKENOWI" Björkowi.

Tak prezentujący się zespół wystąpi w nadchodzącym sezonie ESEA Advanced, gdzie walczyć będzie o szybki awans do Mountain Dew League. Co ciekawe, w rozgrywkach tych udział ma wziąć również drugi, w pełni hiszpański skład x6tence. Na ten moment jednak jego przyszłość pozostaje nieznana, zwłaszcza z uwagi na fakt, że kilka dni temu trzech zawodników zdecydowało się odejść do MAD Lions. Mimo tych problemów włodarze z Półwyspu Iberyjskiego i tak zgłosili swoich reprezentantów do LVP Copa, gdzie wspierać ich będą członkowie akademii. Szersze plany względem tej ekipy powinniśmy poznać dopiero za jakiś czas.

Nowy szwedzki skład x6tence prezentuje się następująco:

  • Nicolas "Plopski" Gonzalez Zamora
  • André "BARBARR" Möller
  • Gustav "ZINKEN" Björk
  • Linus "Bååten" Andersson