STS

Zarządzanie e-sportem – nowy kierunek na AWF Katowice

Tego, że Katowice są polską stolicą esportu, tłumaczyć chyba nikomu nie trzeba. Organizowany w największym mieście Górnego Śląska IEM Katowice z każdym kolejnym rokiem przyciąga do Spodka coraz więcej osób. Nic więc dziwnego, że naprzeciw potrzebom osób, które z esportem chcą związać swoją przyszłość zawodową, wyszła Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Uczelnia postanowiła pójść z […]

Tego, że Katowice są polską stolicą esportu, tłumaczyć chyba nikomu nie trzeba. Organizowany w największym mieście Górnego Śląska IEM Katowice z każdym kolejnym rokiem przyciąga do Spodka coraz więcej osób. Nic więc dziwnego, że naprzeciw potrzebom osób, które z esportem chcą związać swoją przyszłość zawodową, wyszła Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Uczelnia postanowiła pójść z duchem czasu, otwierając nowy kierunek – zarządzanie e-sportem. Studia są podyplomowe, a zajęcia odbywać się będą się zaocznie w systemie sobota-niedziela. AWF nową pozycję na swojej liście traktuje jednak bardzo poważnie. Do współpracy zostali bowiem zaproszeni pracownicy takich organizacji jak ESL, FantasyExpo, eSports Association, ELIGA, Piast Gliwice Esports, Legia eSports czy eMine.pro. Wcielą się oni w rolę wykładowców, którzy przekażą wiedzę studentom w zakresie funkcjonowania rynku esportowego, aspektów prawnych czy organizacji wydarzeń.

Praktycy będą chcieli przybliżyć swoim słuchaczom także zagadnienia związane z treningiem gracza, historią esportu czy psychologią w tej dziedzinie. Informacje o wszystkich przedmiotach AWF udostępni już niebawem, jednak już teraz można powiedzieć, że oferta jest bardzo zachęcająca. Studenci nabędą bowiem bardzo praktyczną wiedzę, która wykorzystać można będzie w swoim obecnym lub przyszłym miejscu pracy. Przyszli pracodawcy z branży esportu z pewnościa na absolwentów tego kierunku spoglądać będą przychylnym okiem.

Koszt podjęcia nauki na zarządzaniu e-sportem to 1600 złotych za semestr. Rekrutacja trwa do końca września, a zapisów można dokonać wchodząc w ten link. Więcej informacji można znaleźć na stronie uczelni. Tam także istnieje możliwość zadania pytań na temat studiów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Febby i kpii w nowym składzie Mineski

Mineski to kolejna już ekipa, która postanowiła wykorzystać międzysezonową przerwę w Docie 2, by przewietrzyć nieco swój skład. Dziś organizacja Azji...