Problemy finansowe w polskim esporcie to już stały element lokalnego krajobrazu. Na różnego rodzaju grupach i fanpage'ach poświęconych elektronicznej rywalizacji co i rusz natrafić można na posty od osób poszkodowanych przez nieuczciwych działaczy. Nie inaczej jest także dziś, a w całą sprawę zamieszany jest Team Ascent.

Organizacja znana m.in. ze swojej działalności na scenie Rainbow Six: Siege i League of Legends w lipcu tego roku postanowiła zainwestować także w tak popularnego nad Wisłą Counter-Strike'a. W zatrudnionym składzie próżno było szukać gwiazd, ale jednak kilku rozpoznawalnych graczy tam się znalazło. Mimo to bardzo szybko przyszło pierwsze rozczarowanie – pod koniec tego samego miesiąca ekipa nie zdołała zapewnić sobie miejsca w ESL Mistrzostwach Polski. Nie była tego nawet bliska, bo odpadła już 2. rundzie drabinki przegranych.

Od tego momentu słuch o Ascent na dobrą sprawę zaginął i na powrót usłyszeliśmy o ekipie dopiero dziś, ale tym razem w niezbyt dobrym świetle. Tomasz "exhie" Tuszko, jeden z członków składu, za pośrednictwem grupy Esportowe Świry poinformował, iż ani on, ani jego koledzy nie otrzymali jeszcze należnych im wypłat. Co więcej, termin przekazania pieniędzy był już przekładany kilkukrotnie, a cała sprawa miała zostać rozwiązana do dziś. Jednakże tak się nie stało. Poniżej zamieszczamy pełną treść postu exhiego:

 

Na ten moment nie wiadomo jaki będzie finał całej sprawy. Jak dotychczas żaden z przedstawicieli Ascent nie zdecydował się odnieść publicznie do informacji podanych przez jednego ze swoich zawodników.