Gdy pod koniec stycznia Cloud9 sięgało po pierwszy w historii Ameryki Północnej triumf na Majorze wydawało się, że może być już tylko lepiej. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała jednak te nadzieje, szybko spychając mistrzowski skład w odmęty przeciętności, a koniec końców prowadząc do jego rozpadu. Możliwe jednak, że dane nam będzie ponownie zobaczyć tamtą ekipę, która na początku 2018 roku zaskoczyła wielu faworytów.

Przypomnijmy, że w marcu tego roku, kilka tygodni po wygraniu ELEAGUE Major, Jake "Stewie2K" Yip postanowił opuścić C9 na rzecz SK Gaming, zaś cztery miesiące później w tym samym kierunku podążył Tarik "tarik" Celik. Jak jednak podaje Jarek "DeKay" Lewis, rozpoczęły się rozmowy mające na celu ponowne zaangażowanie wyżej wymienionej dwójki w skład spod znaku dziewiątej chmury. Oczywiście tylko tymczasowo – Stewie2K i tarik mieliby wesprzeć swoich byłych kolegów podczas WESG czyli imprezy, na której występować mogą tylko drużyny złożone z zawodników jednej narodowości.

Istnieje jednak pewna znacząca przeszkoda, która może pogrążyć te plany. Należy bowiem pamiętać, że północnoamerykańskie eliminacje do WESG 2018 odbędą się w podobnym terminie co późniejsze fazy Intel Extreme Masters Chicago 2018, natomiast MIBR, czyli zespół Yipa i Celika, otrzymał bezpośrednie zaproszenie na turniej rozgrywany w Illinois. Może się więc okazać, że nawet jeśli opisana powyżej koncepcja ponownego zebrania mistrzowskiego składu Cloud9 jest prawdziwa, to i tak zostanie ona pogrążona przez napięty terminarz.