fot. UEFA

UEFA zamierza zaangażować się w esport przy okazji Mistrzostw Europy 2020

UEFA zamierza w najbliższych latach zintensyfikować swoje powiązania z esportem. Jak bowiem oficjalnie ogłoszono, celem Europejskiej Unii Piłkarskiej jest organizacja wydarzenia, które rozgrywane będzie równolegle z zaplanowanymi na 2020 rok Mistrzostwami Europy.

Włodarze UEFA zwołali już nawet spotkanie z działaczami odpowiedzialnymi za światowy esport, podczas którego ustalono pierwsze szczegóły związanie z nieokreśloną jeszcze ściślej imprezą. Ponadto europejski związek piłkarski uruchomił całą procedurę przetargową, która pomoże wybrać potencjalnych partnerów współodpowiedzialnych za turniej. Wszystkie zainteresowane firmy mogą składać swoje wnioski do 21 września, natomiast 15 października poznamy ostateczną listę kandydatów, których zdecydowano się zaangażować.

Na ten moment nie znamy ani formatu zawodów, ani jego zasad, ani liczby uczestników. Co więcej, na chwilę obecną nie ma pewności nawet, o który konkretnie esportowy tytuł chodzi, chociaż tutaj najbardziej oczywistym wyborem wydaje się seria FIFA. Tym bardziej, że jakiś czas temu UEFA zakończyła swoją współpracę z Konami i nawiązała relacje własnie z Electronic Arts. To właśnie dzięki temu w FIFA 19, które będzie mieć swoją premierę za niespełna dwa tygodnie, zobaczymy w pełni licencjonowaną Ligę Mistrzów UEFA.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

olofmeister ze statusem legendy nieprzerwanie od pierwszego Majora

Trwający właśnie FACEIT Major London 2018 ma w pewnym sensie wymiar historyczny. Jest to bowiem pierwsza współorganizowana przez Valve impreza, podcza...

>