18.09. Fortnite Forteca Kieszonkowa 1120x584
fot. Epic Games/Fortnite

Kolcostadion, Forteca Kieszonkowa i Kręglarz – nowości w Fortnite v5.41

Dziś już wtorek, dlatego Epic Games opublikowało nową aktualizację Fortnite’a. Zmian jest mało – do trybu Battle Royale zawitały jedynie dwie nowości (Kolcostadion i Forteca Kieszonkowa), natomiast w Ratowaniu Świata zostały zaprezentowane nowe wyzwania Hordobicia i broń skałkowa. Poniżej prezentujemy najważniejsze dodatki wprowadzone w najnowszej wersji gry:

Kolcostadion (Battle Royale – Plac zabaw)

fot. Epic Games/Fortnite

Fani Placu Zabaw mają kolejny powód do radości! Nie dość, że tryb ten nie został wycofany z rozgrywki, to Epic dodało do niego nowy przedmiot – Kolcostadion. W miejscu, w które go rzucicie natychmiast pojawi się arena, gotowa na natychmiastową zabawę z resztą znajomych. Budowla ma wymiary 7 x 11 i jest pełna pułapek raniących i odbijaczy.

Forteca Kieszonkowa (Battle Royale)

fot. Epic Games/Fortnite

Kolejną z wprowadzonych w aktualizacji zmian jest dodanie Fortecy Kieszonkowej, która jest przedmiotem jednorazowym stawiającym olbrzymią fortecę, służącą głównie do obrony. Budowla powstaje natychmiast, a także ma wbudowane odbijacze pozwalające na błyskawiczną ewakuację. Można ją znaleźć w automatach do sprzedaży przedmiotów, skrzyniach, zrzutach zaopatrzenia i lamach zaopatrzeniowych. Dodatkowo jest odporna na burzę.

Kręglarz – wyrzutnia skałkowa (Ratowanie Świata)

fot. Epic Games/Fortnite

Ostatnią znaczącą wprowadzoną zmianą jest dodanie Kręglarza – nowej wyrzutni skałkowej dostępnej dla posiadaczy Ratowania Świata. Strzela ona kulami armatnimi zadającymi obrażenia i odrzucającymi grupy wrogów. Kule mogą się odbijać, uszkadzając pobliskie cele przy każdym odbiciu i eksplodując. W grze dostępna będzie od czwartku, 20 września, godz. 2:00 czasu polskiego, do czwartku, 27 września, godz. 2:00.

Inne znaczące zmiany

Battle Royale

Tryb okresowy: Szybujący Solo

Omówienie
Klasyczna rozgrywka Battle Royale wzbogacona o lotnie, które można rozłożyć ponownie, wciskając przycisk skoku podczas upadku z wysokości.

Tryb okresowy: Plac zabaw

Co się zmieniło?

W trybie okresowym Plac zabaw pojawił się nowy przedmiot jednorazowy, który umożliwia rozstawienie kompletnego Kolcostadionu. Zainspirowaliście nas, tworząc podobne konstrukcje na Placu zabaw, dlatego nie możemy się doczekać, czym jeszcze zaskoczycie nas, rozgrywając mecze w ciągle doskonalonym trybie kreatywnym w Fortnite.

 • Przedmiot dostępny czasowo: Kolcostadion
  • Dostępny jedynie w trybie Plac zabaw. Znaleźć go można w czerwonych zrzutach zaopatrzenia (razem z mnóstwem granatów impulsowych).
  • Stawia stadion o wymiarach 7×11, pełen pułapek raniących i odbijaczy.

Bronie i przedmioty

 • Forteca Kieszonkowa
  • Jest wielka!
  • Powstaje natychmiast.
  • Ma wbudowane odbijacze, co pozwala na szybką ewakuację.
  • Legendarna klasa rzadkości.
  • Można ją znaleźć w automatach do sprzedaży przedmiotów, skrzyniach, zrzutach zaopatrzenia i lamach zaopatrzeniowych.
 • Ściana burzy nie będzie już niszczyć budowli podczas kilku ostatnich kręgów w trakcie meczu.

Ratowanie Świata

Misje i systemy

Siódme wyzwanie tygodniowe Hordobicia

 • W tym tygodniu rozstawcie swoje forty i stawcie czoła hordom wrogów niewrażliwych na efekty kontroli. Ogłuszanie, odrzucanie i pola spowalniające tym razem wam nie pomogą!
 • Ukończenie tego wyzwania po raz pierwszy daje 1500 sztuk złota.
 • Powtarzanie tego wyzwania daje talony okolicznościowe.

Bronie i przedmioty

 • Dodano wyrzutnię skałkową Kręglarz do sklepu tygodniowego.
  • Strzela kulami armatnimi, które zadają uszkodzenia i odrzucają grupy wrogów. Kule mogą się odbijać, uszkadzając pobliskie cele przy każdym odbiciu i wreszcie eksplodują.
  • W grze od czwartku, 20 września, godz. 2:00 czasu polskiego, do czwartku, 27 września, godz. 2:00 czasu polskiego.

Aby zobaczyć pełną listę zmian w wersji 5.41, kliknij tutaj.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Veggie

Illuminar oddało Veggiemu zaległe pieniądze

Nieco ponad miesiąc po tym, jak prezes Illuminar Gaming, Michał Durczok, wystosował oświadczenie dotyczące problemów finansowych jego organizacji, wsz...

>