STS
Pompa Team Mystiques

Zaskakująca końcówka powodem zwycięstwa Pompa Teamu w ESL MP

Nieprawdopodobną serię mieliśmy szansę oglądać podczas szóstego tygodnia 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Na zakończenie drugiego dnia, gdy Team DPD podejmowało Pompa Team, doszło do zaskakującego powrotu tej drugiej ekipy, dzięki czemu wciąż są w grze o rozpoczęcie play-offów od półfinału. Team DPD 1:2 Pompa Team Bardzo dobry start zanotowała ekipa Marcina „Bucu” Świecha na […]

Nieprawdopodobną serię mieliśmy szansę oglądać podczas szóstego tygodnia 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Na zakończenie drugiego dnia, gdy Team DPD podejmowało Pompa Team, doszło do zaskakującego powrotu tej drugiej ekipy, dzięki czemu wciąż są w grze o rozpoczęcie play-offów od półfinału.

Team DPD Team DPD 1:2 Pompa Team

Bardzo dobry start zanotowała ekipa Marcina „Bucu” Świecha na pierwszej mapie. Zdobyła ona pierwszą krew, a w tym samym czasie midlaner Team DPD zniszczył leśnika Pompa Teamu. Przed dwudziestą minutą na konto Konrada „itzRenifera” Potępy wpadły dwa kolejne zabójstwa, lecz kilka chwil później na górnej alei stratę zmniejszyli gracze PT. Walka pod wzmocnieniem od Barona na początku zapowiadała się bardzo ciekawie, jednak okazało się, że obie drużyny wyeliminowały po jednym rywalu. Kluczowa bitwa rozegrana została w trzydziestej czwartej minucie, kiedy to aż trzech zawodników Teamu DPD zostało wyłapanych, co pozwoliło na zniszczenie fortyfikacji w ich bazie, a także ostatecznie zakończyć pierwszą mapę.

Drugie starcie rozpoczęło się lepiej dla graczy Pompa Teamu, gdyż gracze dolnej alei byli w stanie zdobyć pierwszą krew na Reniferze. Choć zawodnicy Team DPD zaczęli wypracowywać sobie przewagę, to ich rywale nie chcieli pozwolić im na odskoczenie w liczbie sztuk złota, wyłapując przeciwników. Mimo to, po każdej takiej akcji ekipa Bucu była w stanie odpowiedzieć, tak jak podczas walki drużynowej w okolicach Rift Heralda. Każda kolejna próba powrotu ze strony Pompa Teamu nie wychodziła, gdyż Team DPD miał zbyt dużą przewagę. Ostatecznie wystarczył jeden teamfight, aby doprowadzić do remisu w tej serii.

Na początku trzeciej mapy zabójstwa zdobyły obie ekipy, jednak pierwsza krew została przelana przez Kacpra „Inspireda” Słomę. Tym razem oglądaliśmy o wiele spokojniejsza grę, niż w poprzednich dwóch starciach. Dużo problemów miał Gaweł „Kashtelan” Paprzycki, który stał się ofiarą ataków Teamu DPD. Bardzo ważna okazała się być walka drużynowa w dwudziestej czwartej minucie, podczas której aż trzy zabójstwa wpadły na konto Renifera, który wraz z resztą zespołu po całej sytuacji zdobył wzmocnienie od Barona. Choć Team DPD kontrolował sytuację, to po kradzieży najważniejszego buffa na mapie przez Inspireda sytuacja w spotkaniu zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni, a Pompa Team był w stanie powrócić do meczu i zakończyć serię zwycięstwem.

Kolejne spotkania w ramach 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski już w najbliższy poniedziałek. Transmisja ze wszystkich meczów dostępna będzie na kanale ESL.TV Polska oraz SPORT.TVP.PL. Po więcej informacji, takich jak pełny harmonogram, tabela czy składy drużyn zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Sebekx

Illuminar Gaming kończy nadzieje E-Blue Digital Paradox na udział w ćwierćfinałach ESL MP

W przedostatnim spotkaniu szóstego tygodnia 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski Illuminar Gaming pewnie pokonało E-Blue Digital Paradox, kończąc nadzieje...