fot. PUBG Corp.

System rankingowy, powrót wyboru mapy oraz wymiana skórek wkrótce w PUBG

Deweloperzy PlayerUnknown’s Battlegrounds zdecydowanie się nie obijają. Dziś zaprezentowano szereg kolejnych zmian, które pojawią się na oficjalnych serwerach PUBG już na początku października. Do najważniejszych z nich bez dwóch zdań zaliczyć można zaimplementowanie systemu rankingowego, klasyfikacji graczy danych regionów, przywrócenie wyboru mapy oraz system wymieniania skórek.

Zacznijmy od najważniejszej pod względem esportowym modyfikacji, którą bez wątpienia jest wprowadzenie rankingu oraz systemu rang. Dotychczas gracze mogli jedynie porównać swoje osiągnięcia w grach do światowej czołówki, co z pewnością nie było motywujące. Teraz do gry wprowadzonych zostanie aż osiem rang, co pozwoli graczom precyzyjniej określić swoje umiejętności na tle innych. O awansie i spadku z danej rangi decydować będzie liczba punktów rankingowych, które będzie można zdobywać w meczach.

Tak prezentują się wszystkie rangi oraz wymagane progi punktowe:

Co ciekawe odświeżono także wygląd zakładki ze statystykami, która dotychczas nie wyglądała szczególnie przyjaźnie dla graczy i nie była zbytnio przejrzysta. Od teraz gracze będą mogli łatwiej przeglądać swoją karierę i wszystkie wyniki. Producenci gry zdecydowali się ulepszyć interfejs, w którym zobaczymy ranking, średnie obrażenia i wiele innych danych.

Jak już wspominaliśmy, deweloperzy PlayerUnknown’s Battlegrounds postanowili przywrócić wybór mapy, na której będziemy chcieli grać. Dodatkowo najnowsza aktualizacja wprowadzi także możliwość wyboru szybkiego dołączenia do rozgrywki, dzięki czemu gra automatycznie przydzieli nas do pierwszej możliwej potyczki, co zmniejszy czas oczekiwania.

Dla tych, którzy lubią zmieniać wygląd swojej postaci w grze, również mamy interesującą wiadomość. W nadchodzącej aktualizacji będziemy mogli wymienić dziesięć skórek z tego samego poziomu na jedną, która jest rzadziej spotykana. Na czas testów nowego systemu najbardziej unikalne skórki, jakie będziemy mogli uzyskać, będą pochodzić z niebieskiego poziomu rzadkości.

Ponadto problematyczne przełączanie się między różnymi rodzajami granatów oraz wspomagaczy i leczenia również przykuło uwagę deweloperów PUBG. Od najnowszej aktualizacji po wciśnięciu klawisza G ujrzymy specjalne menu z wyborem granatów, natomiast po wciśnięciu klawisza ~ na ekranie pojawi nam się menu z przeróżnymi opcjami dostępnego leczenia. Natomiast jeżeli martwicie się o system emotek, to już śpieszymy z odpowiedzią. System wyrażania emocji nie został usunięty z gry – menu z emocjami zostało przesunięte pod klawisz F4.

Warto także zaznaczyć, że producenci PUBG cały czas naprawiają grę i poprawiają jej wydajność. Aktualny stan wszystkich udoskonaleń rozgrywki oraz serwerów możecie sprawdzić na stronie FIX PUBG, którą znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Patryk Krutyj poza składem Mercedesa na F1 Esports Series

Druga edycja F1 Esports Series zbliża się wielkimi krokami. Już w październiku wirtualni kierowcy staną do walki o pulę nagród w wysokości 200 tysięcy...