fot. DreamHack/Adela Sznajder

Koniec wspaniałej przygody compLexity. MIBR w półfinale FACEIT Major!

Za nami drugi ćwierćfinał FACEIT Major. Tym razem reprezentanci MIBR zawalczyli z compLexity o możliwość udziału w półfinale najważniejszej imprezy roku. Brazylijski-amerykańska drużyna z łatwością rozgromiła swoich rywali na Trainie  i pokonała ich też na Inferno.

compLexity Gaming 0 : 2 MIBR

(FACEIT Major – ćwierćfinał)
4 4 Train 11 16
0 5
12 8 Inferno 7 16
4 9
 Cache 

Podczas pojedynku na Trainie, MIBR nie dało żadnych szans compLexity. Brazylisko-amerykańska drużyna rozpoczęła swoją walkę w ćwierćfinale od wygrania w pierwszych ośmiu rundach, a następnie dwukrotnie uległa rywalom. Ci z kolei, po trzech następnych stratach podwoili swój wynik kończąc pierwszą połowę niekorzystnym bilansem 4:11. Po zamianie stron Rory „dephh” Jackson i spółka nie mieli szans – ekipa Marcelo „coldzery” Davida bez większych problemów zdobyła na swoje konto pięć brakujących im do triumfu punktów.

Podczas pojedynku na Inferno walka w pierwszej połowie była dość wyrównana. Pierwsze trzy rundy wpadły na konto bardziej utytułowanej formacji, a po chwili compLexity odbiło pięć oczek. Fernando „fer” Alvarenga i jego koledzy do zamiany stron zdołali zwyciężyć jeszcze cztery razy, przegrywając tym samym jedną rundą. W drugiej części spotkania pistoletówka ponownie wpadła na konto MIBR, które po trzech porażkach zdobyło kolejne dwa punkty. Pod końca starcia na tej mapie żadna z drużyn nie ustępowała drugiej, a gdy jedna zdobywała kolejne oczka, druga natychmiastowo odrabiała taką samą liczbę oczek. Koniec końców lepiej poradzili sobie gracze należący do brazylijskiej organizacji, którzy bez większych kłopotów zdołali wygrać 16:12.

Już jutro odbędą się kolejne dwa ćwierćfinały FACEIT Major 2018. Te i wszystkie pozostałe spotkania wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu, natomiast polska transmisja dostępna będzie na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat FACEIT Major London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rozlosowano mapy pierwszej fazy BLAST Pro Series Istanbul

Kilka dni temu poznaliśmy harmonogram nadchodzącego BLAST Pro Series Istanbul 2018. Dziś organizatorzy tureckiej imprezy poszli jednak o krok dalej i...