fot. Riot Games

Względnie łatwa grupa G2, znacznie mniej szczęścia Vitality. Losowanie grup Worlds za nami

Dzisiaj odbyło się losowanie grup na Worlds 2018. Tym samym poznaliśmy zestawienia, w jakich najlepsze zespoły League of Legends powalczą o tytuł mistrza świata sezonu 2018.

Na początek zostały rozlosowane grupy fazy play-in, w której udział weźmie dwunastu uczestników. Jednym z nich będzie G2 Esports z Marcinem „Jankosem” Jankowskim w składzie. Walczące w play-in formacje zostały podzielone na cztery zbiory, po trzy zespoły w każdym. Rywalami G2 będą BAUSuperMassive eSports oraz Ascension Gaming – kolejno najlepsze drużyny z Turcji oraz południowo-wschodniej Azji.

GRUPY PLAY-IN
Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
EDward Gaming G2 Esports Cloud9 G-Rex
Infinity eSports BAUSuperMassive eSports KaBuM! e-Sports Gambit Esports
Dire Wolves Ascension Gaming DetonatioN FocusMe Kaos Latin Gamers

Tuż po losowaniu grup play-in poznaliśmy zbiory, w jakich powalczą drużyny zakwalifikowane do głównego turnieju. Dwanaście ekip pewne udziału w fazie grupowej zna już swoich rywali, a pozostali zostaną wyłonieni po finałach play-in. W głównym turnieju zobaczymy między innymi Team Vitality z Mateuszem „Kikisem” Szkudlarkiem i Jakubem „Jactrollem” Skurzyńskim w składzie. Team Vitality trafił do grupy B, gdzie zmierzy się z dwiema czołowymi formacjami – Royal Never Give Up i Gen.G.

GRUPY GŁÓWNEGO TURNIEJU
Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Flash Wolves Royal Never Give Up kt Rolster Fnatic
Afreeca Freecs Gen.G MAD Team 100 Thieves
Phong Vũ Buffalo Team Vitality Team Liquid Invictus Gaming
TBD TBD TBD TBD

Tegoroczne mistrzostwa świata rozpoczną się 1 października. Wtedy do walki staną ekipy walczące w fazie play-in. Czołową szesnastkę poznamy 7 października, a główny turniej rozpocznie się trzy dni później. Najlepszą drużynę sezonu 2018 poznamy 3 listopada.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

niko zamieni North na OpTic?

Wczoraj kilka różnych źródeł zgodnie poinformowało o zmianach nadchodzących w szeregach North. Duńska formacja kompletnie zawiodła podczas kończącego...