fot. Blizzard/Robert Paul

Francja i Wielka Brytania zamykają listę uczestników Overwatch World Cup 2018

Ostatnie eliminacje do Overwatch World Cup 2018, które miały miejsce w Paryżu, dobiegły końca. Swojej francuskiej eskapady na pewno zbyt miło wspominać nie będą reprezentanci Polski, którzy zakończyli zmagania z kompletem porażek.

Szóstka znad Wisły aż trzykrotnie była gromiona w stosunku 0:4, z czego dwa takie wyniki miały miejsce finalnego dnia. Bez większych skrupułów z Biało-czerwonymi rozprawiły się bowiem Holandia, która wtedy i tak nie miała już szans na awans, oraz Francja. A jeśli chodzi o gospodarzy to warto wspomnieć, że oni na przestrzeni trzech ostatnich dni nie ponieśli ani jednej porażki, a w swoim ostatnim meczu pokonali znajdującą się tuż za nimi Wielką Brytanię… także 4:0.

Mimo tego blamażu Brytyjczycy i tak nie mają co narzekać, bo i tak udało im się stanąć na drugim stopniu podium, dzięki czemu i tak zobaczymy ich w listopadzie w Anaheim. Tak naprawdę Wyspiarze swój awans przypieczętowali już drugiego dnia, gdy udało im się rozprawić z Holendrami, którzy jako jedyni byli w stanie na poważnie im zagrozić. Pozostałe zespoły narodowe, czyli Niemcy i Włochy, tak naprawdę ani przez moment nie liczyły się w walce o wyjazd na BlizzCon.

Ostateczny układ tabeli prezentuje się następująco:

# Drużyna M W P Bilans map +/- mapy
1. Francja 5 5 0 19 – 0 – 2 +17
2. Wielka Brytania 5 4 1 15 – 0 – 5 +10
3. Holandia 5 3 2 10 – 0 – 10 0
4. Niemcy 5 2 3 10 – 0 – 12 -2
5. Włochy 5 1 4 5 – 0 – 16 -11
6. Polska 5 0 5 4 – 0 – 18 -14

Krótko po zakończeniu ostatniego spotkania organizatorzy rozlosowali pary ćwierćfinałowe nadchodzących mistrzostw świata. Już teraz poszkodowani mogą czuć się Australijczycy, którym przyjdzie zmierzyć się z dwukrotnymi triumfatorami OWWC, Koreą Południową, którzy i tym razem pewnie zmierzają po tytuł.

Układ ćwierćfinałów wygląda tak:

Francja vs Kanada Stany Zjednoczone vs Wielka Brytania
Chiny vs Finlandia Korea Południowa vs Australia

Wszystkie spotkania Overwatch World Cup oglądać można na oficjalnym kanale Overwatch na Twitchu w języku angielskim. Po więcej informacji na temat Overwatch World Cup 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

dev1ce: Czujemy, że możemy jeszcze więcej, co jest trochę przerażające

To musiał być cudowny wieczór dla Astralis, a szczególnie dla Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza. 23-letni Duńczyk nie tylko wzniósł puchar za zwycięstwo pod...

>