fot. North

North otwiera dywizję FIFA, Agge dołącza do drużyny

Podległa klubowi sportowemu FC Kopenhaga organizacja North rozszerza swoje wpływy. Dotychczas prowadziła ona swoje działania wyłącznie na gruncie Counter-Strike’a, dziś jednak ogłosiła zakontraktowanie pierwszego w swojej historii gracza FIFA – Augusta „Agge” Rosenmeiera,

22-letni Duńczyk to jeden z bardziej utytułowanych graczy na scene. Wystarczy wspomnieć, że w 2014 roku, jeszcze pod banderą Tricked Esport, udało mu się sięgnąć po triumf w FIFA Interactive World Cup, czyli wirtualnym odpowiedniku Mistrzostw Świata. W tym roku nie poszło mu już tak dobrze, gdyż odpadł już w 1/8 finału, przegrywając z Stefano Pinną z PSV. Teraz Rosenmeier zapewnia, że przy wsparciu nowego pracodawcy zamierza zrobić wszystko, by ponownie wywalczyć tytuł najlepszego gracza na świecie. – Życie poza granicami mojego kraju pozwoliło mi zyskać wiele doświadczenia, a ponadto w przeszłości udało mi się już wygrać Mistrzostwa Świata. Teraz moim celem jest jeszcze większa poprawa moich umiejętności oraz odzyskanie mistrzowskiego tytułu – stwierdził Agge.

FIFA jako esport rozwija się bardzo szybko – to już z kolei słowa Christiana Sørensena, dyrektora generalnego North. – Tegoroczne Mistrzostwa Świata zanotowały wzrost oglądalności aż o 400% – na wszystkich platformach zawody oglądało 29 milionów osób. To stwarza świetne możliwości komercyjne. Decyzja o otwarciu dywizji FIFA to kolejny krok, dzięki któremu North ma rozwijać się jako wielosekcyjna organizacja. Z kolei Agge to jeden z najbardziej rozpoznawalnych esportowców w Danii, co możemy wykorzystać przy współpracy zarówno z obecnymi, jak i przyszłymi partnerami – dodał.

W przeszłości Agge miał też okazję reprezentować m.in. Copenhagen Wolves oraz Paris-Saint Germain. Jak zostało już wspomniane, w 2014 roku sięgnął po tytuł Mistrza Świata, a rok później podczas mistrzostw stanął na najniższym stopniu podium. Ponadto triumfował on również przy okazji m.in. Electronic Sports World Cup 2015, zaś pod koniec 2016 roku polscy kibice mogli zobaczyć go w akcji na stadionie Legii Warszawa, gdzie wziął udział w Legia Esports Cup 2016. Co więcej, cały ten turniej wygrał, pokonując w finale Tima Latkę z Schalke 04.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

EnVy powróci na scenę CS:GO z północnoamerykańskim składem?

Trzy miesiące temu Team EnVyUs m.in. z uwagi na stałe pogarszanie się wyników swojego francuskiego składu, postanowił na jakiś czas wycofać się ze sce...

>