STS
JayPL
fot. Blizzard/Carlton Beener

Ostatni BlizzCon JayPL-a. Francuz ogłosił zakończenie kariery

Jerome „JayPL” Trinh oficjalnie ogłosił, że zbliżające się finały HGC będą ostatnimi w jego karierze profesjonalnego gracza. Za pośrednictwem swojego Twittera francuski tank zdradził powody, dla których postanowił odwiesić myszkę i klawiaturę na kołek.

Duży wpływ na tę decyzję miał ogrom odpowiedzialności, jaką JayPL wziął na swoje barki wraz z momentem dołączenia do Teamu Dignitas. Jak wyznał Francuz, ciągłe zmiany roli i nieustająca presja shotcallera i draftera przyczyniły się do drastycznego spadku motywacji. – To było przytłaczające i przejęło sporą część mnie. Nie mogłem czerpać z tego przyjemności, bo jedyną rzeczą na jakiej się skupiałem było wygrywanie. Bo oczywiście, zwycięstwo w turnieju i bycie na scenie z pucharem w rękach jest uczuciem, które ciężko wyrazić słowami. Wszystkie trudności, z jakimi się mierzyłeś znikają w mgnieniu oka z otrzymaniem nagrody za twoją ciężką pracę. Niestety, chwile sławy nie są wieczne, a powrót do domu oznacza powrót do codzienności, gdzie nie patrzysz wstecz, tylko trenujesz – wyznał JayPL.

Nawet mimo późniejszych zmian w Teamie Dignitas, dla Francuza było już za późno. – Mimo ulgi związanej z przejęciem roli shotcallera i draftera przez Wubby’ego po BlizzConie 2017 wciąż czułem, że nie będę w stanie odzyskać tej samej motywacji, jaką miałem na początku – stwierdził Trinh. Zapewnił jednak, że na nadchodzących finałach HGC 2018 da z siebie wszystko. – Moje ogłoszenie odejścia nie wpłynie na naszą synergię ani wydajność – to mogę zagwarantować. To dla mnie ostatnia szansa na wygranie Blizzonu, myślicie że mam zamiar poddać się tak łatwo?!

– Moim celem na przyszły rok jest gra gier solo i zostanie streamerem. Rola zawodnika w drużynie była świetnym doświadczeniem, ale przyszedł czas, abym się uwolnił – skwitował JayPL.

Mimo dominacji na europejskiej scenie HotS-a oraz turniejach z cyklu Western Clash, JayPL i jego zespół nie byli w stanie wygrać globalnych turniejów, jak Mid-Season Brawl czy finały HGC podczas Blizzconu. Dla Francuza będzie to ostatni turniej takiej rangi. Pełny post JayPL-a znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Flusha Fnatic IEM Katowice

Oficjalnie: flusha podpisał kontrakt z Cloud9

Plotki sprzed kilku dni znalazły swoje oficjalnie potwierdzenie – Robin "flusha" Rönnquist został nowym zawodnikiem Cloud9. Co ciekawe, doświadczony S...