STS
ESL Mistrzostwa Polski
fot. ESL

Wygrana Adive na koniec fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski

Ostatni mecz siódmego tygodnia ESL Mistrzostw Polski w League of Legends za nami. Na zwieńczenie fazy grupowej na Summoner’s Rift zmierzyły się Adive oraz E-Blue Digital Paradox. Choć pierwsza potyczka zwiastowała zaciętą serię, drugą już bez problemów wygrał zespół Damiana „Dambaja” Bajora. Dzięki zwycięstwu 2:0 Adive rzutem na taśmę zajęło piąte miejsce w zestawieniu i […]

Ostatni mecz siódmego tygodnia ESL Mistrzostw Polski w League of Legends za nami. Na zwieńczenie fazy grupowej na Summoner’s Rift zmierzyły się Adive oraz E-Blue Digital Paradox. Choć pierwsza potyczka zwiastowała zaciętą serię, drugą już bez problemów wygrał zespół Damiana „Dambaja” Bajora. Dzięki zwycięstwu 2:0 Adive rzutem na taśmę zajęło piąte miejsce w zestawieniu i w pierwszej rundzie play-offów uniknie walki z trzecią drużyną rankingu.

Adive Adive 2:0 E-Blue Digital Paradox

Pierwszą krew obejrzeliśmy już w 2. minucie po wyłapaniu Adriana „Trymbiego” Trymbusa. Z czasem kolejne fragi wpadały na konto Adive, ale w porównaniu z pierwszym dzisiejszym spotkaniem EDP pokazało znacznie więcej ducha walki. Mimo upływu kolejnych minut różnica w funduszach wynosiła najwyżej niewiele ponad tysiąc. Nawet gdy ADV wysunęło się na wyraźniejsze prowadzenie po zniszczeniu dwóch wież, E-Blue Digital Paradox zdołało odrobić straty. Dopiero Baron zdobyty po pół godziny gry pchnął rozgrywkę do przodu. Z fioletowym wzmocnieniem Jakub „Sinmivak” Rucki i kompani zniszczyli wszystkie wieże na zielonej strefie Summoner’s Rift, a także inhibitor na topie. Nim konstrukcja ta się odrodziła Adive wygrało kluczowy teamfight i przypieczętowało zwycięstwo w pierwszej potyczce.

Stan zabójstw w drugiej bitwie raz jeszcze otworzyło Adive, lecz tym razem po nieudanym zanurkowaniu Bartosza „Bat0na” Wicka na górnej alei. Wkrótce potem błąd popełnił Bartek „Fresskowy” Przewoźnik i ADV wysunęło się na wyraźne prowadzenie. Z czasem EDP wyrównało rezultat i znów zapowiadało się na wyrównany mid-game. Tym razem jednak teamfight na wagę złota Adive znalazło już w czternastej minucie. Po wyłączeniu czterech rywali Sinmivak i spółka zniszczyli dwie wieże na środkowej linii i powiększyli przewagę do czterech tysięcy złota. Cztery minuty później EDP straciło również obydwie wieże poza bazą na bocie i sytuacja zespołu Marcina „Unknowna” Kubickiego mocno się pogorszyła. W 22. minucie na konto Adive powędrował Baron, którego wzmocnienie było gwoździem do trumny E-Blue Digital Paradox. Jeszcze przed upływem 25. minuty podopieczni Jakuba „Kupisza” Nejviego zapewnili sobie zwycięstwo w serii.

To było ostatnie spotkanie w ramach fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski. Przed nami faza pucharowa, a jej pierwszym etapem będą ćwierćfinały. O awans do półfinałów, które zostaną rozegrane na Poznań Game Arena powalczą Szata Maga z Ravioli Ravioli oraz Team DPD z Adive. Na zwycięzców tych spotkań czekać będą dwie najlepsze drużyny rozgrywek ligowych, czyli Illuminar Gaming oraz Pompa Team. Dokładny harmonogram ćwierćfinałów poznamy w najbliższym czasie. Więcej informacji odnośnie 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Bucu

Bezproblemowe zwycięstwo DPD, Czas na zasady kończy przygodę z ESL MP bez wygranej

Przedostatni mecz fazy grupowej 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski za nami. W starciu Teamu DPD z Czasem na zasady nie byliśmy świadkami niespodzianki....