Ostatnia aktualizacja przed Mistrzostwami Świata. Patch 8.19 już w grze

Czy ktoś pamięta jeszcze Mordekaisera na pozycji AD Carry podczas Mistrzostw Świata, który był wybierany lub banowany w prawie każdym meczu? Czy ktoś pamięta Ganplanka, który także był niesamowicie mocny na Worldsach? Riot najwidoczniej pamięta, ponieważ zdecydował się nie wprowadzać znaczących zmian w ostatnim patchu przed Mistrzostwami. Deweloperzy gry nie chcą, aby sytuacja znów wymknęła się spod kontroli.

Jedną ze zmian, która może w większy sposób wpłynąć na rozgrywkę, jest wzmocnienie Udręki Liandry’ego (ang. Liandry’s Torment), która otrzyma dodatkowe obrażenia od maksymalnego zdrowia celu. Mimo tego, że gracz dostanie 5 AP mniej, to nadal wydaje się, że może to chociaż w małym stopniu przeszkodzić tankom i pozwolić na szybsze ich zabicie. Dokładne liczby możecie poznać w tym miejscu.

Kolejne zmiany dotyczą tylko kilku postaci. Największe z nich przejdzie Nunu, który otrzyma dodatkowe skalowanie od mocy umiejętności na swoim Pożarciu oraz Salwie Śnieżek. Dosyć duży buff przeszedł także Darius, którego W będzie teraz lepiej skalowało się z AD. Oprócz tego, wzmocniono także przebicie pancerza z Pochwycenia. Dużą zmianę przeszła także umiejętność pasywna Janny, która otrzyma teraz więcej dodatkowych obrażeń od prędkości ruchu. Dość spore wzmocnienia powędrowały także w stronę: Kha’Zixa, Elise, Jarvana, Thresha, Pyke oraz Kog’Mawa. Jedyną osłabioną w tym patchu postacią jest Tahm Kench. Riot zdecydował się pozbawić 70 punktów życia na start (teraz będzie miał 540), ale w zamian przyrost zdrowia co poziom został zwiększony. Wszystkie zmiany bohaterów możecie sprawdzić tutaj.

Z pozostałych zmian producenci postanowili dodać inny system dobierania przeciwników w zwykłym drafcie, który ma zostać w pełni wprowadzony na rok 2019. Na razie jest on w fazie testowania. Urozmaiceniem podczas samej rozgrywki będzie także świętowanie po kradzieży Nashora. Do gry została dodana także nowa skórka – Mistrzowski Kha’Zix. O wszystkim możecie szczegółowo przeczytać w tym miejscu. Ponadto Riot postanowił zmienić także dźwięki oraz wygląd wybranych bohaterów. Dotyczy to Lee Sina, Vi, Jarvana oraz Veigara. Dodatkowo zmodyfikowane zostaną także animacje SSG Ezreala.

Jak widzicie, aktualizacja, na której rozegrane zostaną całe tegoroczne Mistrzostwa Świata, nie jest szczególnie obszerna. Riot postanowił nie podejmować ogromnego ryzyka, aby nie zaskoczyć drużyn tak, jak w 2015 roku, czy przed letnim splitem. Zmiany Dariusa, Janny, czy Udręki Liandry’ego mogą mieć jakiś wpływ na wybory podczas Worldsów, ale nie odwróci to gry do góry nogami.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
MIBR

MIBR wycofuje się z ECS Challenger Cup *

To już pewne – Gabriel "FalleN" Toledo i spółka nie wystąpią w nadchodzącym szóstym sezonie Esports Championship Series. Organizacja MIBR, w której na...