Anonsowane jakiś czas temu zmiany doszło do skutku, zaś skład North przeszedł znaczącą rewolucję! W duńskiej drużynie nie ma bowiem już jej lidera, Mathiasa "MSL-a" Lauridsena, który został przesunięty na ławkę rezerwowych. Ponadto końca dobiegło wypożyczenie Nikolaja "niko" Kristensena. Zamiast wyżej wspomnianej dwójki od teraz barw skandynawskiej organizacji bronić będą Casper "cadiaN" Møller i Nicklas "gade" Gade.

O roszadach w North mówiło się już kilka dni temu, co miało związek z fatalnym występem formacji podczas FACEIT Major London 2018. Niedawny triumf na DreamHack Masters Stockholm tylko zwiększył oczekiwania względem zawodników, a ci nie byli w stanie im sprostać i z brytyjską imprezą pożegnali się już w Fazie Nowych Legend. Za jednego z głównych winowajców uznano MSL-a, który pełnił w zespole rolę prowadzącego. Ogromna krytyka spadła również na niko, który niespełna dwa miesiące temu został wypożyczony z Heroic, by podnieść poziom gry ekipy, ale na Majorze kompletnie zawiódł, wobec czego postanowiono nie przedłużać z nim współpracy i odesłano go do jego wcześniejszej drużyny.

Czteroletnia przygoda dobiegła końca – zaczął MSL swoje oświadczenie. – Wszystko zaczęło się, gdy aizy odszedł do FaZe, zaś ja i Kjaerbye zbudowaliśmy nowy skład złożony z utalentowanych graczy, który niespodziewanie przebił się do czołowej szóstki na świecie. Od tego czasu była to naprawdę interesująca podróż z licznymi wzlotami i upadkami. (...) Gdy jednak spojrzę wstecz to dochodzę do wniosku, że jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć. Na przestrzeni czterech lat wygrałem dwa duże turnieje oraz cztery mniejsze i jestem dumny z tego, że kończę moją przygodę z North dając kibicom niedawno zdobyty przez nas ważny tytuł. Chciałbym podziękować wszystkim kolegom, z którymi spędziłem ten czas, a także podziękować North. Powrócę silniejszy! – dodał.

Aby załatać powstałą w ten sposób lukę włodarze z Kopenhagi postanowili ściągnąć z OpTic Gaming gade'a, który do lutego tego roku był reprezentantem North Academy. 23-latek w ostatnich miesiącach zaliczył spory progres i ze swoją byłą już ekipą awansował nawet na Majora. Z kolei w miejsce MSL-a zakontraktowano cadiaNa, dla którego jest to powrót do Europy po ponad dwuletnim pobycie w Ameryce Północnej, gdzie wspomagał Rogue. Także doświadczony Duńczyk wystąpił na ostatniej współorganizowanej przez Valve imprezie, zaś w North będzie od teraz pełnić rolę zarówno IGL-a, jak i głównego snajpera.

Jestem bardzo zadowolony z faktu, że mogę dziś powitać cadiaNa w naszej drużynie – to z kolei słowa Jonasa “whimpa” Svendsena, dyrektora do spraw esportu North. – Po Majorze poddaliśmy nasz skład ocenie i doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy nowego przywódcy. Wraz z Casperem zyskujemy lidera z odmiennym podejściem do samej gry, jak i do mety. Spodziewam się, że duet złożony z cadiaNa i ave w jeszcze większym stopniu wpłynie na poprawę naszej gry – zapewnił.

W tej sytuacji skład North prezentuje się następująco:

  • Philip „aizy” Aistrup
  • Valdemar „valde” Bjørn Vangså
  • Markus „Kjaerbye” Kjærbye
  • Casper „cadiaN” Møller
  • Nicklas „gade” Gade
  • Alexander „ave” Holdt – trener