Team Kinguin w wielkim finale Games Clash Masters. Mimo początkowych problemów, polska ekipa pokonała zespół Fragsters 2:0 i niedługo stanie do walki zwycięstwo w całym gdyńskim turnieju.

Fragsters
0 : 2 Team Kinguin

(Games Clash Masters – półfinał)
11 6 Cache 9 16
5 7
13 4 Train 11 16
9 5
Mirage

Początek batalii zdecydowanie nie przebiegał po myśli grających w obronie Pingwinów. Fragsters bez problemu wywalczyło wstępne trzy punkty, by później przyspieszyć tempa w trakcie pierwszego fulla. Team Kinguin nie chciał jednak tak dalej grać i zwarł szyki, świetnie blokując duńskie natarcia i w konsekwencji doprowadzając do remisu. Wymiana ciosów trwała w zasadzie do końca pierwszej połowy, ale ostatecznie to Polacy zdołali uciec z wynikiem na 9:6. Mimo utraty drugiej pistoletówki, polski zespół utrzymał narzucony wcześniej format i sukcesywnie zaczął zbliżać się do końca spotkania. Duńczycy usilnie starali się odwrócić sytuację i nawet niebezpiecznie zbliżyli się do załogi Wiktora „TaZa” Wojtasa, jednakże ta grała już jak w zegarku, dzięki czemu wygrała pierwszą mapę wynikiem 16:11.

Zupełnie inaczej wyglądał pojedynek na Trainie. Tutaj od początku Kinguin miało wszystko pod kontrolą i zdołało rozstawić niezwykle efektywną obronę przed Duńczykami. Warto zwłaszcza zwrócić uwagę na grę Karola „rallena” Rodowicza, który nie dawał oponentom żadnego pola do manewru. Szczególnie w okolicach odnogi. Z kolei zawodnicy Fragsters grało dość powoli i chyba straciło w pewnym momencie pomysł na grę, choć i tak zdołału ugrać dobre cztery rundy. Inaczej jednak wyglądał początek drugiej połowy. Tam TK dopiero za szóstym razem był w stanie sforsować defensywę Skandynawów. Po bardzo ciężkiej przeprawie, pełnej nerwów i wyrównanych pojedynków, Pingwiny zdołały jednakże w końcu domknąć spotkanie i awansować do wielkiego finału GCM.

Już o 16:00 wielki finał turnieju w Gdyni, w którym Team Kinguin podejmie ekipę Heroic. Transmisja ze wszystkich spotkań Games Clash Masters dostępna jest na oficjalnym kanale Games Clash TV. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy natomiast do naszej relacji tekstowej.