Sneaky
fot. Riot Games

Startuje faza wstępna Mistrzostw Świata w LoL-a! Dziś pierwsze mecze grup C i D

Wreszcie nadszedł ten dzień. Dzień, na który czekali wszyscy fani Ligi Legend na świecie, bowiem to właśnie dziś rozpoczynają się tegoroczne Mistrzostwa Świata. Dzisiaj w akcji będziemy mogli zobaczyć drużyny z grup C i D fazy wstępnej. Każda z ekip rozegra po 2 spotkania, czyli połowę swoich meczów grupowych.

Turniej zainaugurują Cloud9 oraz KaBuM! e-Sports. Faworyt tego spotkania jest wszystkim doskonale znany i oczywiście są to Chmurki. Co prawda, Brazylijczycy bardzo dobrze pokazywali się swojej lidze, ale NA LCS jest jednak o poziom wyżej. Warto wziąć pod uwagę też to, że Cloud9 zazwyczaj podczas Worldsów dostaje zastrzyk dobrej formy i prezentuje się ponad oczekiwania.

Jako następni na scenie LoL Parku pojawią się gracze gracze Gambit Esports oraz G-Rex. Można stwierdzić, że jest to najciekawsze z wszystkich sześciu dzisiejszych spotkań, ponieważ nie wiadomo, kto tutaj jest faworytem. Gambit wygrało swoją ligę, jednak miało sporo problemów, zaliczając zwycięstwa z trudem. Nie możemy także obiektywnie ocenić formy Tajwańczyków, ponieważ w ich lidze dominuje jedna drużyna, której pozostałe nie są w stanie nawet urwać mapy.

Po nich swój pojedynek rozegrają KaBuM! oraz DetonatioN FocusMe. Druga z tych formacji to mistrz Japonii z dwoma Koreańczykami w składzie. Nikt nie spodziewa się jednak po niej zaskoczenia i większość przepowiada szybkie, ale bolesne 0-4 lub 1-3. Mimo tego, że nikt nie wyklucza zaskoczenia, to Brazylijczycy są dosyć wyraźnymi faworytami.

W kolejnym meczu G-Rex zmierzy się z Kaos Latin Gamers. W tym spotkaniu także jedna z drużyn jest wyraźnie lepsza. KLG to formacja, o której słyszeli tylko najbardziej zagorzali fani Ligi Legend. Nie oszukujmy się, gracze z Chile i Argentyny są w tym pojedynku na straconej pozycji i musi wydarzyć się cud, aby byli w stanie powalczyć o cokolwiek.

W przedostatniej batalii Chmurki staną naprzeciwko DFM. Każdy inny rezultat niż zwycięstwo Cloud9, będzie po prostu dramatem reprezentantów NA LCS. Ekipa Zachary’ego „Sneaky’ego” Scuderi’ego powinna poradzić sobie bez żadnego problemu ze swoimi przeciwnikami i zakończyć dzień z bilansem 2-0.

W ostatnim meczu Gambit zmierzy się z Kaos Latin Gamers. Jeśli reprezentanci regionu CIS chcą liczyć na wyjście z grupy z pierwszego miejsca, to powinni wygrać to spotkanie. W innym wypadku może być bardzo ciężko znaleźć się nad G-Rex. Danil „Diamondprox” Reshetnikov wraz ze swoimi kolegami na pewno nie odpuszczą tego pojedynku, który bądź co bądź powinien być dla nich dosyć łatwy.

Oto pełny terminarz dzisiejszych spotkań:

Poniedziałek, 1 października
10:00 Cloud9 vs KaBuM! e-Sports KaBuM! e-Sports Gr. C, Bo1
11:00 Gambit Esports vs G-Rex Gr. D, Bo1
12:00 DetonatioN FocusMe vs KaBuM! e-Sports KaBuM! e-Sports Gr. C, Bo1
13:00 G-Rex vs Kaos Latin Gamers Gr. D, Bo1
14:00 DetonatioN FocusMe vs Cloud9 Gr. C, Bo1
15:00 Gambit Esports vs Kaos Latin Gamers Gr. D, Bo1

Wszystkie mecze Mistrzostw Świata 2018 będziecie mogli obejrzeć pod tym adresem. Rozgrywki możecie śledzić w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Leftovers Deeaybe

Leftovers pokonuje Fnatic! Czterech Polaków na światowych finałach HGC na BlizzConie

Podczas zeszłorocznych finałów HGC w akcji zobaczyliśmy tylko jednego Polaka. W tym roku jednak będziemy mogli śledzić poczynania aż czterech naszych...