STS
fot. Szymon Łabiński

Wisła Płock i Adive w walce o PGA. Pierwszy ćwierćfinał ESL MP w LoL-a już dziś

Po nieco ponad tygodniu przerwy wracają zmagania ESL Mistrzostw Polski. I wracają z przytupem, bo już dzisiaj grono walczących o triumf w zawodach uszczupli się o kolejną formację. W pierwszym meczu play-offów ESL MP zmierzą się Wisła Płock (która przejęła miejsce DPD) oraz Adive. Zwycięzca tego ćwierćfinału zagra na finałach lanowych, zaś dla przegranego będzie […]

Po nieco ponad tygodniu przerwy wracają zmagania ESL Mistrzostw Polski. I wracają z przytupem, bo już dzisiaj grono walczących o triumf w zawodach uszczupli się o kolejną formację. W pierwszym meczu play-offów ESL MP zmierzą się Wisła Płock (która przejęła miejsce DPD) oraz Adive. Zwycięzca tego ćwierćfinału zagra na finałach lanowych, zaś dla przegranego będzie to ostatni występ w tym sezonie rozgrywek.

Wisła Płock vs
19:00
Adive

Choć dla Nafciarzy będzie to debiut w ESL Mistrzostwach Polski w nowych barwach, to tego samego nie można powiedzieć o zawodnikach. Dawni Kurierzy mimo licznych problemów na starcie fazy zasadniczej znaleźli ich rozwiązanie i wraz z upływem czasu oglądaliśmy coraz lepsze DPD. Nawet w meczu ze znacznie wyżej usytuowanym Pompa Teamem Konrad „itzRenifer” Potępa i kompani pokazali pazur i urwali mapę ekipie Łukasza „puki style’a” Zygmunciaka.

Adive z kolei podczas fazy zasadniczej wyrobiło sobie renomę typowego przeciętniaka z ligi, który wygrywa z niżej uplasowanymi ale zwyczajnie nie daje rady czołówce. Wyjątkiem była jedna mapa urwana Illuminar Gaming, czyli obrońcom tytułu. Mając jednak w pamięci sukces ekipy w trzecim sezonie Polskiej Ligi Esportowej nie można z góry przekreślać jej szans. Dodatkowym atutem jest obecność Artura „Ryby” Gębicza, który wcześniej był leśnikiem Pompa Teamu. Być może to właśnie roszada na pozycji junglera będzie kluczem do awansu Adive na finały lanowe ESL MP.

To spotkanie będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Transmisja rozpocznie się o godzinie 19:00, a poprowadzą ją Michał „Avahir” Kudliński i Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk. Więcej informacji dotyczących 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Renyu

Sensacja na Worlds! EDG pokonane przez Infinity eSports!

Jeśli lubicie niespodzianki w meczach z wyraźnym faworytem, z pewnością spodobało Wam się spotkanie Infinity eSports z EDward Gaming. Po ciągłej domin...