Jak co roku WESG wymusza na członkach międzynarodowych ekip formowanie tymczasowych, jednolitych narodowościowo składów. Ponownie na taki krok zdecydowali się m.in. zawodnicy z Ukrainy, którzy na co dzień reprezentują barwy Natus Vincer i HellRaisers.

Team Ukraine był jednym z faworytów poprzedniej edycji World Electronic Sports Games, zwłaszcza że z ogromną łatwością przebrnął przez europejskie eliminacje. Ostatecznie jednak zespół na światowe finały nie dotarł z powodu rezygnacji Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva – Ukraińcy nie mieli wówczas już czasu, by uzupełnić powstałą lukę. – Nie mogłem wziąć udziału w tym turnieju z uwagi na zdrowie, układ nerwowy, presję, jaka ciążyła na mnie w ciągu ostatnich dwóch tygodni oraz indywidualny i drużynowy trening – tłumaczył wówczas niespodziewaną decyzję sam 21-latek.

Teraz jednak s1mple postanowił ponownie spróbować swoich sił w WESG i dołączył do ekipy, która weźmie udział w zaplanowanych na grudzień krajowych eliminacjach. Poza nim do składu dokooptowano również dwóch innych graczy Na`Vi, tj. Danylo "Zeusa" Teslenkę i Ioanna "Edwarda" Sukharieva. Pozostałe dwa miejsca zajęli natomiast związani z HellRaisers Kirill "ANGE1" Karasiow i Vladyslav "bondik" Nechyporchuk. W sumie w zespole znalazło się czterech zawodników, którzy byli desygnowani do gry już w ubiegłym roku.

Pełny skład Teamu Ukraine prezentuje się następująco:

  • Danylo "Zeus" Teslenko
  • Aleksandr "s1mple" Kostyliev
  • Ioann "Edward" Sukhariev
  • Kirill "ANGE1" Karasiow
  • Vladyslav "bondik" Nechyporchuk