Po krótkiej przerwie ALTERNATE aTTaX ponownie zyskało szkoleniowca, który będzie odpowiadał za wyniki osiągane przez drużynę. Został nim Niclas "enkay J" Krumhorn, dla którego jest to powrót do niemieckiej organizacji po ponad trzech latach przerwy.

29-latek współpracował z ALTERNATE już na przełomie 2014 i 2015 roku, pełniąc wtedy jeszcze rolę gracza. Od dłuższego czasu Niemiec poświęca się jednak szeroko pojątej pracy szkoleniowej – zaczął jako analityk w mousesports, zaś potem zajmował się rozpracowywaniem rywali również w Teamie EnVyUs oraz G2 Esports. Niemniej od trzech miesięcy, tj. od momentu sporych przetasowań w G2, znajdował się poza głównym nurtem, odsunięty od składu francuskiej drużyny. Powraca dopiero teraz dzięki szansy otrzymanej od rodzimych włodarzy.

W ALTERNATE enkay J zajmie miejsce pożegnanego przed kilkoma dniami Torbjørna "mithRa" Nyborga. Dla Krumhorna będzie to pierwsza szansa, by w pełni samodzielnie spróbować swoich sił jako trener. A czasu na przygotowywania nie ma zbyt wiele, gdyż już w najbliższy weekend jego nowi podopieczni pojawią się w Poznaniu, by tam wziąć udział w finałach ESL Pro European Championship 2018. Pierwszym rywalem ekipy znad Renu w walce o 35 tysięcy euro będzie reprezentujące gospodarzy AGO Esports.

W tej sytuacji skład ALTERNATE aTTaX prezentuje się następująco:

  • Florian „syrsoN” Rische
  • Stefan „stfN” Seier
  • Nicolai „HUNDEN” Petersen
  • Nils „k1to” Gruhne
  • Jesper „TENZKI” Mikalski
  • Niclas "enkay J" Krumhorn – trener