F1
fot. F1 Esports

Mercedes show. Dwa zwycięstwa Brendona Leigh na otwarcie F1 Esports Series!

Pierwsze wyścigi w ramach drugiej edycji F1 Esports Series już za nami. Kierowcy rywalizowali o punkty na trzech torach: Albert Park, Shanghai International Circuit oraz Baku City Circuit. Podobnie jak w realiach Formuły 1 to Mercedes dominował w stawce i aktualnie przewodzi w obu klasyfikacjach.

Pierwszy wyścig padł łupem Brendona Leigh. Jego zespołowy kolega Daniel Bereznay przekroczył linię mety na drugiej pozycji, jednak wskutek kary za zbyt wysoką prędkość przy wjeździe do alei serwisowej został on przesunięty na szóstą lokatę. Podium uzupełnili Tino Naukkarinen z Williamsa oraz Joni Törmälä z Red Bulla. Jako czwarty na mecie zameldował się inny kierowca Red Bulla, Graham Carroll.

W Szanghaju szczęście uśmiechnęło się do wcześniej wspomnianego Bereznaya, który wykręcił najszybszy czas w kwalifikacjach. W wyścigu Węgier przez długi czas prowadził, jednak na 10. okrążeniu aktualny Mistrz Świata przy wykorzystaniu systemu DRS wyprzedził go na prostej. Co ciekawe, Leigh do drugiego wyścigu przystępował z dopiero piątego pola startowego. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Force India, Marcel Kiefer, choć miało to miejsce za sprawą kary dla Frederika Rasmussena z Toro Rosso.

Ostatnia runda pierwszego dnia odbyła się na torze w Baku. Pole position ponownie trafiło w ręce Bereznaya, który nieznacznie pokonał duet z Toro Rosso: Patrika Holzmanna oraz Frederika Rasmussena. Czwarty w kwalifikacjach Brendon Leigh do zwycięzcy stracił niecałe dwie dziesiąte sekundy! Holzmann nie wystartował najlepiej i z miejsca stracił dwie pozycje. W dalszej części rywalizacji o prowadzenie walczyli Bereznay oraz Rasmussen, aż ten drugi nie zdecydował się na zjechanie do alei serwisowej po świeży komplet opon supermiękkich. Kierowca Mercedesa podciął strategicznie Duńczyka i wydawało się, że odniesie końcowy triumf. Nic z tych rzeczy. Na 11. okrążeniu Węgier stracił dwie pozycje i mógł tylko przyglądać się pojedynkowi Rasmussena z Leigh. Na ostatnim okrążeniu Brytyjczyk popełnił błąd w zakręcie przed długą prostą i wypuścił zwycięstwo z rąk tuż przed linią mety.

 • Klasyfikacja kierowców po 3 wyścigach
Miejsce Kierowca Zespół Punkty
1. Brendon Leigh 68
2. Daniel Bereznay 41
3. Frederik Rasmussen 39
4. Bono Huis 19
5. Tino Naukkarinen 18
6. Graham Carroll 16
7. Joni Törmälä 16
8. Marcel Kiefer 15
9. James Doherty 14
10. Fabrizio Donoso Delgado 12
   • Klasyfikacja konstruktorów  po 3 wyścigach
   Miejsce Zespół Punkty
   1. 109
   2. 51
   3. 32
   4. 27
   5. 27
   6. 24
   7. 18
   8. 14
   9. 1

Kolejne wyścigi odbędą się 30 października. Transmisja z F1 Esports Series dostępna będzie na oficjalnym profilu Formuły 1 na Facebooku.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Caps

Worlds: Fnatic lepsze od 100T w pierwszym starciu grupy D

Po poprzednich starciach nadszedł czas na tegoroczny debiut dla mistrzów EU LCS oraz reprezentującego NA LCS 100 Thieves. Bez zaskoczenia Fnatic zmiaż...