fot. FACEIT

OpTic rozprawia się z Renegades na początek fazy play-off StarSeries i-League

Turniej StarSeries i-League Season 6 wkroczył w decydującą fazę. Dziś zmagania ćwierćfinałowe otworzyli gracze OpTic Gaming oraz Renegades. Po niezbyt emocjonującym spotkaniu promocję do kolejnego etapu otrzymała ekipa z Danii i teraz w spokoju może czekać na wyłonienie półfinałowego oponenta.

OpTic Gaming
2 : 0 Renegades

(StarSeries i-League S6 – ćwierćfinał)
16 10 Dust2 5 8
6 3
16 11 Inferno 4 10
5 6
Mirage

Mimo wczesnej pory OpTic wyglądało świeżo, wypoczęte i zmotywowane do walki. I faktycznie, duński skład rozpoczął od mocnego uderzenia, ale po chwili został skarcony przez rywala i wynik został wyrównany. Nie minęło jednak wiele, a skandynawska piątka wróciła na dobre tory i z powrotem objęła prowadzenie w meczu. Niewielka z początku przewaga niebawem przemieniła się w naprawdę solidną zaliczkę. Dobra defensywa Kristiana „k0nfiga” Wienecke’a i jego kolegów pozwoliła przed zmianą stron cieszyć się pięcioma punktami zapasu. Po przerwie sytuacja mogła ulec zmianie, bowiem pistoletówka padła łupem Renegades. Powrót jednak nie nastąpił, bo po krótkim zamroczeniu OpTic ponownie przejęło inicjatywę i po skutecznym finiszu zakończyło rywalizację na pierwszej mapie wynikiem 16:8.

Jeszcze lepsze wejście drużyna z Danii zaliczyła na Inferno. Punkty wpadały na konto OpTic jeden po drugim, dzięki czemu Skandynawowie bardzo szybko wysforowali się na wyraźne prowadzenie. Sprowadzone do roli statystów Renegades musiało zadowolić się zaledwie jedną wygraną na przestrzeni 10 rund, a finalnie w całej pierwszej połowie czwórka graczy z Oceanii wspierana przez Norwega zgromadziła jedynie cztery oczka. Po zmianie stron role odwróciły się. Justin „jks” Savage i spółka rzucili się do ataku, zaliczając przy okazji serię pięciu punktów z rzędu. Dobrze dysponowani tego dnia Duńczycy przeorganizowali jednak szyki obronne i w znamienitym stylu odpowiedzieli na ofensywę przeciwnika. W wyniku tego druga mapa również zasiliła dorobek OpTic, dzięki czemu to właśnie piątka z północy zameldowała się w półfinale imprezy.

Już za chwilę kolejne starcie ćwierćfinałowe podczas StarSeries i-League Season 6. Zmierzą się w nim ENCE eSports oraz BIG. Transmisję z tego wydarzenia można śledzić w języku angielskim pod tym linkiem. Aby zasięgnąć dodatkowych informacji na temat wydarzenia w stolicy Ukrainy zapraszamy do odwiedzenia naszej relacji.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
smeb

kt Rolster znów udowadnia swoją wyższość na Worldsach. MAD Team z kolejną porażką

Mistrzowie koreańskich rozgrywek kolejny raz zaprezentowali swoją prawdziwą siłę na Worldsach. kt Rolster zdeklasowało MAD Team w swoim dzisiejszym sp...