fot. Riot Games

Worlds: Edward Gaming miażdży Team Liquid

W drugim dzisiejszym meczu zobaczyliśmy pojedynek mistrzów NA LCS – Teamu Liquid oraz Edward Gaming. Zdecydowanie lepsza w tym starciu okazała się drużyna z Państwa Środka, która po dzisiejszym zwycięstwie znajduje się w bardzo komfortowej sytuacji przed dalszą częścią turnieju.

Team Liquid 0:1 Edward Gaming

Początek meczu nie zwiastował tego co później zobaczyliśmy. Owszem, pierwsza krew przypadła dla supporta EDG, jednak TL błyskawicznie odpowiedział i mieliśmy już 2:1 dla ekipy z Ameryki. Niedługo później świetne wejście zaliczył Jake „Xmithie” Puchero, atakując dolną aleję i zdobywając kolejne zabójstwo dla swojej drużyny. Mimo przewagi w grze, ekipa zza oceanu nie potrafiła jednak przełożyć tego na przewagę w złocie. Prawie na każdej z pozycji EDG zabijało więcej stworów, wobec czego nie odstawało od swoich przeciwników.

Kluczowa dla przebiegu meczu sytuacja miała miejsce około trzynastej minuty. Amerykanie postanowili zdobyć smoka, co też wykonali dość szybko, jednak świetne wejście ze strony Lee „Scouta” Ye-chana dało trzy szybkie zabójstwa w zamian za jedno dla drużyny z Chin. Mieliśmy już 4:4 i wtedy też EDG zaczęło mieć przewagę w zdobytym złocie. Od tej akcji gra ewidentnie przestała iść po myśli Teamu Liquid. Około dwudziestej minuty TL szykował się do zrobienia Heralda, jednak skończyło się to dwoma kolejnymi zabójstwami  i środkową wieżą dla Edward Gaming. Dwie minuty później Amerykanie zebrali się do ostatecznego zrywu. Próbowali oni wykorzystać ostatnią szansę na odwrócenie losów spotkania, zaskakując swoich przeciwników atakiem na górnej alei. Mimo dobrego pomysłu, gracze z Chin wykazali się po raz kolejny ogromnymi umiejętnościami i zdobyli oni aż pięć zabójstw, nie tracąc przy tym ani jednego ze swoich zawodników. Od tego momentu, dokończenie gry było już tylko formalnością i niedługo później zobaczyliśmy wybuch Nexusa Teamu Liquid.

Za chwilę rozpocznie się kolejne spotkanie, w którym zobaczymy zwycięzców wczorajszych zwycięzców meczów grupy D – Fnatic oraz Invictus Gaming. Transmisja z Mistrzostw Świata dostępna jest pod tym adresem. Pełny harmonogram zawodów oraz inne informacje znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

OpTic rozprawia się z Renegades na początek fazy play-off StarSeries i-League

Turniej StarSeries i-League Season 6 wkroczył w decydującą fazę. Dziś zmagania ćwierćfinałowe otworzyli gracze OpTic Gaming oraz Renegades. Po niezbyt...

>