Na ten moment czekaliśmy bardzo długo. Dziś bowiem dowiemy się, kto zostanie triumfatorem 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Wiemy też, że jednym z pretentendentów jest zespół Team Kinguin, który w pierwszym dzisiejszym półfinale pokonał Izako Boars 2:0.

Team Kinguin 2 : 0 Izako Boars

(17. sezon ESL Mistrzostw Polski - półfinał)
 16 10 Overpass 5 6
6 1
16 9 Cache 6 7
7 1
Train

Dość chaotycznie rozpoczęła się pierwsza runda spotkania na Overpassie. Obie formacje popełniły sporo błędów, choć da się pewnie wytłumaczyć to stresem związanym z walką przed publicznością. Lepsze okazało się jednak Kinguin, dzięki czemu początkowa przewaga wpadła na konto tej drużyny. I nie pozostała tam długo, bowiem Dziki bardzo szybko pokazały kły i konsekwentnie zaczęły przejmować pałeczkę lidera. Dopiero zakup broni snajperskiej po stronie Pingwinów odmienił przebieg pierwszej połowy i pozwolił im z nawiązką odzyskać utracone prowadzenie. Ace ze strony Piotra „nawrota” Nawrockiego bez problemu dał Izako Boars zwycięstwo w drugiej pistoletówce, ale fenomenalna gra Jacka „MINISE'A” Jeziaka pewnie zniwelowała efekty tej akcji. Później wszystko układało się już po myśli TK, który bez większych utrudnień doprowadziło mapę do końca.

Wszyscy bali się podjąć pingwiny w koronie na mapie Cache, ale w końcu Wiktor „TaZ” Wojtas i jego towarzysze stanęli do walki na dobrze znanym im gruncie. Co prawda wymiana pistoletowa przypadła w udziale Dzikom Izaka, ale już w trzecim podejściu wicemistrzowie z Gdyni zdobyli punkt kontaktowy. Kurs obrany przez zawodników CT nie uległ zmianie w zasadzie do końca pierwszej połowy. Owszem, atakujący próbowali modyfikować swe plany i wykazać się sprytem, lecz determinacja z pierwszej mapy gdzieś chyba wyparowała. Pod koniec Kinguin nieco odpuściło, choć już przy drugiej pistoletówce ponownie przyparło rywali do muru. Nawet pełne wyposażenie nie zatrzymało marszu Pingwinów ku wygranej. Walka trwała do końca, jednak faworyci nie zawiedli i mogą teraz cieszyć się z miejsca w wielkim finale ESL MP.

Już niebawem rozpocznie się drugi półfinał, w którym AGO Esports podejmie PACT. Spotkanie to wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można między innymi na kanale ESL Polska na Twitchu oraz na stronie internetowej TVP Sport. W nocy z piątku na sobotę o godzinie 00:35 na sportowej antenie Telewizji Polskiej ukaże się skrót całego turnieju CS:GO. Po więcej informacji na temat 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski zapraszamy do naszej relacji tekstowej.