STS
t4nky
fot. ESL

Już dziś półfinały 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski!

Do startu półfinałów 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski odliczamy już tylko minuty. Przed nami dwa naprawdę emocjonujące starcia, które wyłonią nam finalistów najważniejszego polskiego turnieju tej jesieni. O szansę na podniesienie pucharu powalczą: Illuminar Gaming, Wisła Płock, Pompa Team oraz Szata Maga. Illuminar Gaming vs 11:30 Wisła Płock W pierwszym pojedynku obrońca tytułu, Illuminar Gaming, […]

Do startu półfinałów 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski odliczamy już tylko minuty. Przed nami dwa naprawdę emocjonujące starcia, które wyłonią nam finalistów najważniejszego polskiego turnieju tej jesieni. O szansę na podniesienie pucharu powalczą: Illuminar Gaming, Wisła Płock, Pompa Team oraz Szata Maga.

Illuminar Gaming vs
11:30
Wisła Płock

W pierwszym pojedynku obrońca tytułu, Illuminar Gaming, podejmie Wisłę Płock. Choć dla ekipy Pawła „Woolite’a” Pruskiego jest to już kolejny półfinał, to tym razem podchodzą do niego w innym składzie. Tuż przed startem sezonu do zespołu dołączył Lucjan „Shlatan” Ahmad, natomiast nie tak dawno temu doszło do zmiany na środkowej alei, gdzie Marek „Humanoid” Brázda zmienił Sebastiana „Sebekxa” Smejkala. Mimo małych problemów, Illuminar Gaming cały czas pozostaje niepokonanym zespołem w tym sezonie ESL Mistrzostw Polski i do spotkania z Wisłą Płock podchodzi jako faworyt. Nie należy jednak lekceważyć szans drużyny Bartłomieja „Dzondzego” Królaka, gdyż ona także ma chęć na końcowy triumf. Jak mówił w rozmowie z nami Michał „Avahir” Kudliński, komentator ESL Polska, zabraknąć może jednak efektu zaskoczenia, jaki potrafił wytworzyć gracz środkowej alei, Marcin „Bucu” Świech. W jego miejsce zobaczymy Mateusza „Matislawa” Zagórskiego, który będzie musiał dać z siebie wszystko, aby zapewnić swojemu zespołowi możliwość występu w finale.

Pompa Team vs
15:30
Szata Maga

Drugie starcie to mecz pomiędzy Pompa Teamem a Szatą Maga. Choć wydaje się, że to spotkanie jest nieco bardziej wyrównane niż pierwszy pojedynek, to bardzo dużo zależeć będzie od dyspozycji dnia obu drużyn. Nagłe zmiany w zespole Łukasza „Puki style’a” Zygmunciaka w trakcie sezonu miały zagwarantować dodatkową jakość i nie da się ukryć, że postawienie na doświadczenie Gawła „Kashtelana” Paprzyckiego i Kacpra „Inspireda” Słomy musi spłacić się właśnie w fazie pucharowej 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Według wielu ekspertów to właśnie Pompa Team ma największe szanse na zrzucenie Illuminar Gaming z tronu, jednak aby do tego doszło PT musi najpierw przejść trudnego rywala jakim jest Szata Maga. I choć ostatnie tygodnie dla tego zespołu nie są łatwe, to za nic nie należy go lekceważyć. Do ostatniego momentu wszyscy fani w Polsce śledzili jego poczynania podczas European Masters i do samego końca wierzyli, że zobaczymy ten zespół w fazie pucharowej. Choć ostateczny wynik musi dalej tkwić w głowach zawodników, to dziś muszą skupić się na swoim celu jakim jest awans do finału ESL Mistrzostw Polski.

Transmisja ze wszystkich spotkań 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski dostępna będzie na kanale ESL.TV Polska oraz na stronie TVP Sport. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy was do naszej relacji tekstowej.

uchar

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Już tylko cztery ekipy walczą o triumf w StarSeries i-League Season 6

StarSeries i-League Season 6 jest już coraz bliżej końca. Przed nami przedostatni dzień kijowskiej imprezy, podczas którego rozegrane zostaną mecze pó...