STS
fot. ESL

Rok temu lepsze było iHG. A jak będzie teraz? Finał ESL MP w LoL-a już dziś!

13 sierpnia osiem drużyn stanęło do walki o tytuł ESL Mistrza Polski 17. sezonu. Wraz z upływem kolejnych tygodni sytuacja w niemal całej tabeli ulegała nieustannym zmianom. Wyjątkiem były tylko dwa pierwsze zespoły – Illuminar Gaming i Pompa Team. Dwa miesiące później te dwie formacje zapewniły sobie miejsce w finale rozgrywek. Już dziś jedna z […]

13 sierpnia osiem drużyn stanęło do walki o tytuł ESL Mistrza Polski 17. sezonu. Wraz z upływem kolejnych tygodni sytuacja w niemal całej tabeli ulegała nieustannym zmianom. Wyjątkiem były tylko dwa pierwsze zespoły – Illuminar Gaming i Pompa Team.

Dwa miesiące później te dwie formacje zapewniły sobie miejsce w finale rozgrywek. Już dziś jedna z nich będzie mogła podnieść puchar w geście triumfu, a druga będzie mogła tylko patrzeć na trofeum, które w momencie czytania przez Was tego artykułu było jeszcze w jej zasięgu. Pora na wielki finał 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends!

Illuminar Gaming vs
13:00
Pompa Team

Historia rozgrywek przemawia za sukcesem Illuminar Gaming. Czy to biorąc pod uwagę, że niemal ten sam skład od dawna dominuje na polskiej scenie, czy też mając w pamięci finał sezonu piętnastego, w którym te dwie formacje stanęły naprzeciw siebie w meczu o mistrzostwo. Warto pamiętać jednak, że na przestrzeni ostatnich trzech sezonów tylko Pompa była w stanie sprowadzić finał z ekipą Marcina „IceBeasto” Lebudy do pełnej serii Bo5. Poza tym to trochę odleglejsza historia, bo bardziej ówczesna może przynieść nieco inny rezultat.

Jeśli pamiętacie starcie tych drużyn podczas fazy zasadniczej, to wiecie, jak zacięty był to pojedynek. Wtedy lepsze okazało się Illuminar Gaming, ale od tego czasu wiele się zmieniło. Na szczycie tych zmian są roszady w składach obydwu formacji. Po wczorajszych półfinałach można śmiało stwierdzić, że to Pompa wyszła nieco lepiej na dokonanych modyfikacjach. W końcu to ona zwyciężyła Szatę Maga 3:1, podczas gdy iHG wymęczyło wygraną w meczu z Wisłą Płock, grającą notabene z subem.

Czy więc to Pompa Team jest faworytem w dzisiejszym spotkaniu? Można z czystym sumieniem stwierdzić, że tak. Problem w tym, że Illuminar Gaming nieraz już udowadniało, że nawet w najgorszych sytuacjach nie wolno tej formacji przekreślać. Już wczoraj Paweł „Woolite” Pruski i spółka mieli nóż na gardle, a mimo to nie zawiedli oczekiwań swoich fanów i sięgnęli po zwycięstwo. W efekcie niczego nie możemy być tak naprawdę pewni. Poza jednym – to będzie kawał solidnego League of Legends!

Wielki finał 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends będziecie mogli śledzić w ESL.TV Polska oraz na SPORT.TVP.PL. Transmisja rozpocznie się o godzinie 13:00, a spotkania komentować będą dla Was Michał „Avahir” Kudliński oraz Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk. Drogę obydwu drużyn do tego meczu oraz inne warte uwagi informacje dotyczące 17. sezonu ESL MP znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
allu ENCE

ENCE czy Vega? Dziś wielki finał StarSeries i-League Season 6

Szósty sezon StarSeries i-League dobiega końca. Tak naprawdę do rozegrania pozostał już tylko jeden mecz, który pozwoli nam wyłonić triumfatora ukraiń...