STS
fot. ESL

Pompa bez szans. iHG z trzecim tytułem ESL Mistrza Polski z rzędu!

Hegemonia Illuminar Gaming wciąż trwa! Mimo niezbyt imponującego występu we wczorajszym półfinale z Wisłą Płock, Paweł „Woolite” Pruski i jego kompani rozbili Pompa Team w wielkim finale 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski, pokonując go w czterech potyczkach! Illuminar Gaming 3:1 Pompa Team Pierwsza krew w inauguracyjnej potyczce serii wpadła na konto Karola „Konektiva” Wojciechowskiego. Na […]

Hegemonia Illuminar Gaming wciąż trwa! Mimo niezbyt imponującego występu we wczorajszym półfinale z Wisłą Płock, Paweł „Woolite” Pruski i jego kompani rozbili Pompa Team w wielkim finale 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski, pokonując go w czterech potyczkach!

Illuminar Gaming Illuminar Gaming 3:1 Pompa Team

Pierwsza krew w inauguracyjnej potyczce serii wpadła na konto Karola „Konektiva” Wojciechowskiego. Na agresję Kacpra „Inspireda” Słomy błyskawicznie odpowiedział jednak Lucjan „Shlatan” Ahmad, który ograł go w jego własnej dżungli. Obydwie drużyny prowadziły dość agresywną grę, ale ostatecznie to Pompa Team wyszedł na ogromne prowadzenie, wygrywając walkę drużynową po fantastycznej inicjacji Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego w górnej części rzeki. Zaledwie kilka minut później Pompa Team raz jeszcze rozbił Illuminar Gaming i zgarnął Nashora. Nic więc dziwnego, że za parę chwil Pompa święciła triumf na pierwszej mapie.

Po krótkiej przerwie Mystiques znów wszedł na Summoner’s Rift z ogromną motywacją do zdominowania dolnej alejki. Już po kilku minutach wspierający Pompa Teamu zgarnął dwa zabójstwa, tłamsząc tym samym duet Illuminar Gaming. Podopieczni Adriana „hatchy’ego” Widery chwytali się wszystkiego, co mogłoby w jakikolwiek sposób pomóc im odrobić straty, ale Pompa błyskawicznie odpowiadała agresją. Dopiero w 21. minucie Illuminar postawiło wszystko na jedną kartę i wygrało walkę na górze mapy, dzięki czemu szybko zgarnęło fioletowe wzmocnienie. Nie musieliśmy długo czekać, aby Pompa Team posypał się niczym domek z kart, a na tablicy wyników pojawił się remis.

W następnej potyczce zobaczyliśmy o wiele więcej akcji już w początkowej fazie rozgrywki. Obydwie formacje co chwilę agresywnie wchodziły na poszczególne linie, przez co niemalże cały czas któryś z zawodników musiał patrzeć na szary ekran. W całym tym chaosie lepiej odnajdywali się jednak zawodnicy IHG, a szczególnie Shlatan, który radził sobie wręcz fenomenalnie. PT chciał uratować sytuację i podjął Nashora wbrew temu, co działo sie na mapie. Ostatecznie fioletowe wzmocnienie trafiło w ręce Pompy, ale Illuminar Gaming kontynuowało swoją hegemonię mimo to. Kolejne walki drużynowe należały do ekipy Pawła „delorda” Szabli, która bez większego trudu zgładziła drugiego Barona i wykończyła rywala.

Początek ostatniego starcia przebiegał pod znakiem spokojnej i zachowawczej gry. Obydwie formacje starały się wyjść na jakiekolwiek prowadzenie, lecz wszelkie ruchy i próby szybko były zatrzymywane przez przeciwników. Dopiero w 12. minucie Illuminar przelało pierwszą krew na górnej alejce, na co szybko odpowiedział Pompa Team. Mimo wszystko w późniejszych walkach wygrywała ekipa Woolite’a, która z łatwością gromiła swoich oponentów. PT postanowił zaryzykować i wziąć Nashora, ale ostatecznie po zgarnięciu fioletowego wzmocnienia wszyscy zawodnicy musieli pożegnać się z życiem. Następnie oglądaliśmy już tylko marsz triumfalny rozpędzonego Illuminar Gaming, które nie dało szans Pompie w żadnej z kolejnych walk.

Dzięki zwycięstwu w 17. sezonie ESL Msitrzostw Polski Illuminar Gaming zgarnęło prestiżowy tytuł oraz 35 000 złotych. Pompa Team musi z kolei zadowolić się kwotą 20 000 złotych. Więcej informacji na temat zmagań znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Uzi

RNG na pierwszym miejscu grupy B po niesamowicie zaciętym starciu z Cloud9

Royal Never Give Up mimo niemałych problemów zapewniło sobie pierwsze miejsce w grupie B na Worlds 2018. W tie-breaku mistrzowie LPL pokonali Cloud9,...