Wczorajszy dzień minął pod znakiem intensywnego polskiego Counter-Strike'a. Dziś harmonogram aż tak napięty już nie jest, ale wcale nie oznacza to, że nie będzie czego oglądać. Do wyboru mamy starcia w ramach ESEA Mountain Dew League oraz Kalashnikov CUP.

EURONICS Gaming
vs Team Kinguin
17:00 (BO1)

transmisja

Na pierwszy ogień pójdzie Team Kinguin. Zwycięstwo Pingwinów w 17. ESL Mistrzostw Polski widocznie tchnęło w ich skrzydła nowe siły, bowiem od tego czasu udało im się zwyciężyć we wszystkich czterech pojedynkach w ramach ESEA MDL. W rezultacie ekipa pod dowództwem Mariusza „Loorda” Cybulskiego zajmuje obecnie drugą lokatę w ogólnej klasyfikacji 29. sezonu i jeżeli tylko utrzyma wypracowane tempo, ma spore szanse awansować do ESL Pro League. Na papierze Polacy nie powinni mieć większych kłopotów z pokonaniem zajmującego piąte miejsce od końca EURONICS Gaming. Międzynarodowy zespół nie raz pokazał już jednak, że nie należy go lekcewać i cały czas może zaskoczyć rywali.

Jordan's Money Crew vs x-kom team
19:00 (BO1)

transmisja

Następnie do akcji wkroczy x-kom team. Zespół boryka się obecnie z trudnościami związanymi ze zmianami w składzie, co niestety dość negatywnie odbiło się na ich grze. Problemy widoczne były choćby w czasie wczorajszego ćwierćfinału X-Bet.co Invitational 4. Epsilon eSports dwukrotnie niemal jednostronnie zagrało przeciwko Polakom i chwilowe zrywy nie wystarczyły by zmienić losy meczu. Co prawda dzisiejszy rywal podopiecznych Adriana „IMD” Piepera nie wydaje się być przeciwnikiem trudnym, ale duet Daniela „STOMPA” Płomińskiego oraz Krzysztofa „Goofy'ego” Górskiego może nie być w stanie doprowadzić tego pojedynku do szczęśliwego końca. A taki koniec byłby wielce wskazany, bowiem x-kom posiada obecnie bilans starć 2:2. Jako że Kalashnikov CUP rozgrywany jest w systemie szwajcarskim, porażka z Jordan's Money Crew oznacza rozstanie się z turniejem.

Team Spirit vs PACT
19:00 (BO1)

transmisja

Równocześnie z x-kom teamem do walki przystąpi PACT. Wicemistrzowie z Poznania wczorajsze zmagania w ramach ESEA MDL zakończyli z dwoma zwycięstwami na koncie, co może dobrze rokować przed dzisiejszą grą przeciwko Team Spirit. Pamiętajmy jednak, że rosyjsko-ukraińska formacja prezentuje się obecnie z naprawdę dobrej strony i o mało nie wykradła w poniedziałek zwycięstwa Teamowi Kinguin. Będzie to również kolejny sprawdzian niedawno przyjętego na stałe do drużyny Tomasza „ToMa223” Richtera. Młody zawodnik do tej pory znakomicie radził sobie w nowym środowisku i idealnie wpisał się w układ drużyny. Być może zatem PACT po raz kolejny okaże się lepszy od swego oponenta.