Po udanym sezonie inauguracyjnym rozgrywki organizowane przez Esports Association wracają z podwójną siłą. W nadchodzącej odsłonie Edu Esports League oficjalne reprezentacje uczelni z całej Polski rywalizować będą nie tylko w League of Legends, ale także w Counter-Strike: Global Offensive. Zmagania potrwają przez niemal cały rok akademicki, a pierwsze mecze zostaną rozegrane już za trzy dni.

Tegoroczny sezon EEL będzie podzielony na fazy jesienną i wiosenną z finałami offline. Reprezentacje uczelni zarówno w CS:GO, jak i LoL-a zostaną przydzielone do dwóch 8-zespołowych grup. Po trzy najwyżej ulokowane drużyny awansują do etapu wiosennego, w którym dołączą do nich także finaliści tegorocznych E-AMP-ów. Na zwycięzców czeka wiele nagród, a najlepsza drużyna w League of Legends ponownie będzie reprezentować Polskę na finałach University Esports Masters!

Edu Esports League

W czwartki grany będzie CS:GO, a w niedziele widzowie będą mogli oglądać zmagania na Summoner's Rift. Całość na żywo nadawana będzie ze studio w Katowicach na kanale Esports Association na Twitchu. Bieżące informacje dotyczące rozgrywek można znaleźć na fanpage'u organizatorów.