Duńska organizacja Fragsters poinformowała, iż wraz z końcem tego roku pożegna się ze swoją rodzimą drużyną CS:GO, która rozpoczęła już poszukiwania nowego domu. Przyczyną takiego ruchu jest brak porozumienia w sprawie strategii rozwoju zespołu.

Dzisiejszą informację krótko skomentował Lucas "Bubski" Andersen, który barwy Fragsters po raz pierwszy przybrał jesienią ubiegłego roku. – Jako drużyna i organizacja przeżyliśmy wiele ekscytujących chwil. Właściciele Fragsters zawsze traktowali nas z szacunkiem i rozumieli naszą sytuację. Nie byliśmy jednak w stanie znaleźć planu na 2019 rok pasującego obu stronom, więc zdecydowaliśmy się poszukać innych możliwości – wyznał Bubski.

Młody skandynawski skład od kilku miesięcy regularnie pojawia się na turniejach przeznaczonych dla ekip z zaplecza czołówki. Duńczycy dwukrotnie dotarli do półfinałów zawodów z cyklu DreamHack Open i na tym samym etapie rywalizacji pożegnali się również z Games Clash Masters. Niecałe dwa tygodnie temu 25. formacja rankingu HLTV przebrnęła przez fazę grupową StarSeries i-League S6 i dopiero w ćwierćfinale uznała wyższość Vegi Squadron, czyli późniejszego finalisty ukraińskich zmagań. Po powrocie z Kijowa Duńczycy utrzymali świetną dyspozycję i awansowali do zamkniętych kwalifikacji do europejskiego Minora przed IEM Katowice.

Do końca bieżącego roku Fragsters będzie reprezentowała następująca piątka graczy:

  • Ismail "refrezh" Ali
  • Martin "stavn" Lund
  • Jacob "dragoNfly" Lund
  • Nicolai "torben" Amorim
  • Lucas "Bubski" Andersen