PotiBoss
fot. Blizzard

Leftovers żegna się z finałami HGC już w fazie grupowej

Tegoroczne finały HGC nie były niestety udane dla fanów polskiej sceny Heroes of the Storm. Jedyna formacja z polskimi zawodnikami, Leftovers po czterech pierwszych meczach straciła wszelkie szanse na play-offy zawodów. Zespół Maksyma „Mopsio” Szczypy przed rozegraniem piątego meczu fazy grupowej ma na koncie zaledwie jeden punkt, czyli o cztery mniej, niż wyprzedzające go TheOne. Tym samym nadchodzący mecz z Mindfreak będzie już tylko meczem o honor – przynajmniej dla zespołu naszych rodaków.

Po porażce z Teamem Dignitas i remisie z TheOne fani Leftovers liczyli na przełamanie podczas drugiego dnia zmagań. W swoim pierwszym wczorajszym meczu Mikołaj „PotiBoss” Potera i kompani zmierzyli się z najlepszą drużyną z HGC NA – HeroesHearth Esports. Dość zaskakująco to mistrzowie Ameryki Północnej sięgnęli po zwycięstwo, stawiając jednocześnie Leftovers pod ścianą.

Kolejny mecz polsko-słoweńskiego składu z Tempest przebiegł już zgodnie z oczekiwaniami – wicemistrz koreańskiej ligi zwyciężył 2:0 i o przyszłości Leftovers na HGC Finals zadecydował pojedynek TheOne z Mindfreak. Chińczycy nie zawiedli oczekiwań swoich fanów i po wygranej 2:0 pogrążyli Leftovers na dobre.

Pozostałym dwóm formacjom z Europy poszło znacznie lepiej. Już po drugim dniu zmagań zarówno Team Dignitas, jak i Team Liquid zapewniły sobie miejsce w play-offach, przy czym lider europejskiego rankingu póki co nie przegrał ani jednej potyczki. Dzisiaj jednak oprócz meczem z Mindfreak czeka go pojedynek z Tempest, który najprawdopodobniej wyłoni zdobywcę pierwszej lokaty.

Tak prezentuje się obecna klasyfikacja obydwu grup:

Grupa A Grupa B
# Drużyna W R P # Drużyna W R P
1. Miracle 3 0 0 1. Team Dignitas 3 0 0
2. Gen.G 2 1 0 2. Tempest 2 1 0
3. Team Liquid 2 1 1 3. HeroesHearth 2 0 1
4. Tempo Storm 2 0 2 4. TheOne 1 2 1
5. Beyond The Game 0 0 3 5. Leftovers 0 1 3
6. Luna Meow 0 0 3 6. Mindfreak 0 0 3

Dzisiaj zostaną rozegrane ostatnie mecze fazy grupowej HGC Finals. Pożegnalny mecz Leftovers z turniejem zaplanowany jest na godzinę 23:30. Transmisję z finałów HGC możecie obejrzeć z polskim komentarzem na kanale Michała „theWilQ” Kamockiego oraz na oficjalnym, anglojęzycznym kanale Blizzarda.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
NiKo

Przed nami ćwierćfinały EPICENTER

Już dziś poznamy komplet półfinalistów EPICENTER 2018. Ćwierćfinałowe starcia wyłonią bowiem dwie drużyny, które dołączą do Natus Vincere i Teamu Liqu...