Siemianowicki Turniej E-sportowy, będący jednocześnie piątą rundą cyklu SUPER GAME e-sport, dobiegł końca. Oznacza to, że poznaliśmy kolejnych triumfatorów LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie oraz HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie, ale nie tylko – wszak na miejscu czekało również wiele inny atrakcji.

Całą imprezę rozpoczął panel "Edukacja e-sportowa w szkołach średnich", którego prowadzeniem zajął się Marcin „Solar” Bryniarski, a który obejrzeć można pod tym adresem. W międzyczasie wystartowały również  LG Mistrzostwa Polskia, zaś udział w nich wzięło kilka miejscowych placówek. Ostatecznie najlepszy okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu, które w wielkim finale 2:0 pokonało Zakład Doskonalenia Zawodowego z Wadowic. Na najniższym stopniu podium stanął zaś Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum, czyli pogromcy Zespół Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana z Olkuszu.

Jednocześnie wyłoniony został kolejny zwycięzca HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie, którym zostało Superius Gaming. Patryk „Olimp” Woźniak i jego koledzy, którzy do organizacji dołączyli zaledwie kilka dni wcześniej, na przestrzeni całych zawodów byli się bezkonkurencyjni i w wielkim finale nie dali szans miksowemu Furora, które ograli 2:0. Trzecie miejsce przypadło natomiast w udziale Ronin Horde – zespół ten wygrał z CS-ową reprezentacją GKS-u Tychy. Na koniec warto też wspomnieć, że na zgromadzonych na miejscu czekały rozgrywane pod patronatem miejscowej firmy MMJ turnieje indywidualne, podczas których gracze mierzyli się w takie gry, jak choćby FIFA, League of Legends czy też Quake Champions. Nie zabrakło również symulatora rajdowego Gran Turismo Sport.

Końcowa klasyfikacja wszystkich zawodów, które odbyły się w Siemianowicach Śląskich prezentuje się następująco:

HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie

1. Superius Gaming
2. Furora
3. Ronin Horde
1. ZSO-T Lubliniec
2. ZDZ Wadowice
3. ZSTiO Meritum

FIFA 18 1v1

Gran Turismo Sport

1. Mateusz Wontroba
2. Piotr "Żelazko"  Padalski
3. Kacper "Jawormeister" Jaworski.
1. Dominik Jakubowski
2. Przemysław Fojcik
3. Paweł Freund