Po kilku miesiącach wspólnej gry gracze B.O.O.T-dream[S]cape podjęli decyzję o dokonaniu roszad personalnych. W ich wyniku ze składem pożegnało się aż dwóch zawodników, którzy już w ostatnich tygodniach zastępowani byli przez dwóch zmienników. Warto jednak dodać, że zmiany te zostały wymuszone przez pewne czynniki zewnętrzne.

W związku z tym po blisko dwóch latach szeregi B.O.O.T-d[S] definitywnie opuścił Benedict "Benkai" Tan. 21-latek musi bowiem odbyć obowiązkową dwuletnią służbę wojskową, przez co zmuszony został do zawieszenia swojej zawodniczej kariery. – Nie mogę doczekać się dnia, gdy będzie gotowy do powrotu i jestem pewny, że gdy tylko wyjdzie na wolność to znowu pojawi się na światowej scenie – przyznał w oświadczeniu lider ekipy, Anthony "ImpressioN" Lim.

Nieco inaczej wygląda sytuacja drugiego pożegnanego, Alikhana "w1nt3ra" Kopzhanova. Kazach trafił do drużyny z Singapuru w kwietniu tego roku. – Alikhan był graczem, którego potrzebowaliśmy, by stać się zespołem zdolnym odnosić sukcesy – stwierdził ImpressioN. 21-latek nie był jednak w stanie wspierać swoich kolegów w pełni z uwagi na niemożność uzyskania odpowiednich wiz. Z tego powodu B.O.O.T wielokrotnie musiało korzystać z pomocy stand-inów, co na dłuższą metę było uciążliwe.

W związku z niedyspozycją wyżej wspomnianej dwójki już od jakiegoś czasu formację wspomagali Leslie "Bobosaur" Soen i Benjamin "moxie" Kou. Obaj Singapurczycy wystąpili wraz z B.O.O.T-d[S] podczas niedawnych finałów eXTREMESLAND ZOWIE 2018, podczas których ekipa zajęła trzecie miejsce. Co ciekawe, dla żadnego z nich nie jest to pierwsza przygoda z organizacją – moxie był już jej członkiem między styczniem 2017 a marcem 2018, zaś Bobosaur grał z nią jako zmiennik także na dwóch wcześniejszych tegorocznych lanach.

W tej sytuacji skład B.O.O.T-dream[S]cape prezentuje się następująco:

  • Anthony "ImpressioN" Lim
  • Nevin "splashske" Aw
  • Kumaresan "Tommy" Ramani
  • Leslie "Bobosaur" Soen – zmiennik
  • Benjamin "moxie" Kou – zmiennik
  • Alexandre "alecks" Sallé – trener