AccorHotels Arena, EU LCS 2017 Summer Finals
fot. Riot Games

Worlds 2019 odbędą się w Europie!

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w League of Legends jeszcze nie dobiegły końca. Mimo to organizatorzy już teraz ujawnili, gdzie odbędą się kolejne edycje największych rozgrywek LoL-a w najbliższych trzech latach.

Kolejnym po Korei Południowej miejscem batalii o Puchar Przywoływacza będzie Europa. Na chwilę obecną nie wiadomo, w których dokładnie miastach powalczą pretendenci do tytułu Mistrza Świata, lecz pewnym jest, że finał zostanie rozegrany w AccorHotels Arena w Paryżu. To nie pierwszy raz, kiedy profesjonalni gracze League of Legends staną do walki w tej arenie. W tym samym miejscu odbyły się finały letniej rundy EU LCS 2017.

Po sukcesie w 2017 roku trzy lata później Worlds ponownie zagoszczą w Chinach. Organizatorzy zapowiadają, że Mistrzostwa rozgrywane w Państwie Środka będą wyjątkowe, bowiem będzie to dziesiąty rok profesjonalnych zmagań w League of Legends. W tym przypadku nie wiadomo nawet, gdzie odbędzie się ostatni mecz turnieju, nie mówiąc o wcześniejszych lokacjach MŚ.

Podobnie sprawa ma się z Mistrzostwami sezonu 2021. Choć nie wiadomo, do których konkretnie miast zagoszczą Worldsy, to będzie to jedno z miast Ameryki Północnej. To właśnie na Nowym Kontynencie zostaną rozegrane MŚ 2021. Po raz ostatni Ameryka Północna gościła najlepsze drużyny świata w 2016 roku.

Mimo że trzy najbliższe edycje Worlds zostaną rozegrane w tych najbardziej prestiżowych regionach, to według zapowiedzi Riotu również fani z innych zakątków świata doczekają się największych turniejów w swojej okolicy. Chodzi tu oczywiście o zmagania Mid-Season Invitational oraz All-Star. Oficjalne ogłoszenie rozgrywek znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

BLAST Pro Series Copenhagen 2018 – najważniejsze informacje

Wygląda na to, że BLAST Pro Series powoli stają się stałym elementem CS-owego kalendarza. Dopiero co turniej z tej serii rozgrywany był w Stambule, a...

>