Pro League nie dla TrainHard, Polacy pokonani przez ENCE

Niestety to już pewne – TrainHard eSport nie wystąpi w nadchodzącym dziewiątym sezonie Pro League w Rainbow Six: Siege. W rozegranym w piątek półfinale Challenger League wywodząca się z Polski ekipa musiała bowiem uznać wyższość faworyzowanego ENCE eSports, przez co pozostała jej już tylko walka o trzecie miejsce.

Przed startem tego pojedynku Oskar „Magic” Skowronek i spółka mogli mieć mimo wszystko nadzieje na sprawienie niespodzianki. Wszak ENCE ostatnimi czasy popadło w delikatny kryzys, zaś TrainHard podczas etapu ligowego było w stanie zremisować nawet z tą ekipą 5:5. Nic więc dziwnego, że rozegrany wieczorem półfinał był dość wyrównany. Może jeszcze nie na pierwszej mapie, bo ta toczyła się pod dyktando Finów, ale już na dwóch kolejnych obie formacje szły ze sobą łeb w łeb. Jeszcze na Clubhouse polski zespół dopiął swego i długo zanosiło się, że powtórzy ten wyczyn na Border, ale słaba postawa rodzimych zawodników w obronie przesądziła o tym, że ostatecznie to ENCE zatriumfowało.

Bez niespodzianki obyło się za to w drugim pojedynku 1/2 finału, podczas którego Team Empire kompletnie zdominował EnD Gaming. Włosi byli kompletnie bezsilni i polegli już po dwóch mapach. Ba, w sumie na przestrzeni całego spotkania ugrali oni zaledwie jedną rundę, zaś w Oregon przegrali wynikiem aż 6:0! Tym samym Empire pozostało niepokonane na serwerze w bieżącej edycji Challenger League – co prawda Artyom „Shockwave” Simakov wraz z kolegami zanotowali w pierwszej fazie jedną porażkę, ale była ona efektem oddania walkowera, a nie słabszej postawy w meczu.

Komplet piątkowych wyników prezentuje się następująco:

2 listopada
19:00 Team Empire 2:0 EnD Gaming
Bank 6:1
Oregon 6:0
20:30 ENCE eSports 2:1 TrainHard eSport
Bank 6:1
Clubhouse 4:6
Border 6:4

Tym samym Empire i ENCE nadal pozostają w grze o Pro Ligę. Już 8 października zmierzą się one ze sobą w wielkim finale Challenger League, którego zwycięzca automatycznie awansuje do najwyżej klasy rozgrywkowej, zaś przegrany będzie miał jeszcze swoją szansę w barażach. Tego samego dnia zobaczymy także w akcji TrainHard, które podejmie EnD w walce o trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 750 dolarów.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

crank wystąpi w zamkniętych eliminacjach do... azjatyckiego Minora

Nieczęsto zdarza nam się obserwować polskich zawodników występujących poza granicami Starego Kontynentu. Ba, większość graczy rzadko kiedy opuszcza w...

>