behave
fot. ESL

Kolejne zmiany w Illuminar! Behave zastępuje Shlatana

Umiejętności Lucjana „Shlatana” Ahmada są podważane przez entuzjastów polskich rozgrywek League of Legends od początku jego pobytu w Illuminar Gaming. Nikt jednak nie spodziewał się, że tak szybko pożegna się on z pierwszym składem iHG. Shlatan został dziś bowiem przeniesiony na ławkę rezerwowych, a jego miejsce w wyjściowej piątce zajmie występujący do niedawna w barwach Beşiktaş e-Sports Club Marcin „Behave” Pawlak.

Zgodnie z oficjalnymi informacjami opublikowanymi przez organizację Ahmad nie był najjaśniej świecącą gwiazdą w konstelacji Illuminar Gaming. Wszelkie treningi w ostatnich tygodniach nie szły po myśli zawodników oraz sztabu szkoleniowego iHG, dlatego też zdecydowano się postawić na składającą się z sześciu osób drużynę, z tym że na ten moment Shlatan nie będzie występował w pierwszym składzie. Organizacja nie ma jednak zamiaru powstrzymywać młodego dżunglera przed znalezieniem nowej drużyny, w której miałby pewne miejsce w wyjściowej piątce.

Lekiem na problemy Illuminar ma być wyżej wymieniony Behave, który na polskiej scenie nie słynie z dobrej opinii. Pawlak niejednokrotnie przejawiał agresję w postach w mediach społecznościowych, lecz jak sam przyznaje odkąd miał okazję grać w tureckim Challenger Series jest zupełnie inny. Mimo wszystko Behave znacząco przyczynił się do sukcesu Beşiktaş, jakim bez wątpienia jest powrót do najwyższej ligi Turcji. Polak fantastycznie wpasował się w drużynę stambulskiego klubu, a następnie zdominował rozgrywki ligowe oraz play-offy wraz ze swoimi kolegami z ekipy. Nic zatem dziwnego, że to właśnie on został zauważony przez Adriana „hatchy’ego” Widerę, czyli głównego szkoleniowca Illuminar Gaming.

Sześcioosobowe składy nie są rzeczą, którą na polskiej scenie League of Legends widzimy często, jednakże hatchy jest pewny, że taka zmiana pozwoli jego drużynie na poprawę wyników i przyczyni się do rozwoju całej ekipy. – Mam już doświadczenie w pracy z sześcioosobowymi zespołami i wiem, że obecność behave pozytywnie odbije się na naszej kulturze pracy. Pomimo iż Marcin jest postacią kontrowersyjną na polskiej scenie, jego ostatnie osiągnięcia na arenie międzynarodowej nie mogą zostać przez nas pominięte. Jego dołączenie otwiera nam nowe taktyczne możliwości w grze i zamierzamy wykorzystywać je w najbliższej przyszłości. Uważam, że zarówno Szlatan jak i behave mają swoje mocne strony, dlatego też jestem przekonany, że będziemy w stanie wykorzystać ich obu z korzyścią dla całej drużyny – przyznał Widera.

Aktualny skład Illuminar Gaming prezentuje się następująco:

Marcin „IceBeasto” Lebuda
Marcin „Behave” Pawlak
Lucjan „Shlatan” Ahmad
Marek „Humanoid” Brázda
Paweł „Woolite” Pruski
Paweł „delord” Szabla
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zawodnicy Invictus Gaming wybrali postacie do mistrzowskich skórek

Wczoraj po raz pierwszy w historii League of Legends na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata stanęli reprezentanci regionu Chin. Invictus Gamin...