behave
fot. ESL

behave: Chciałbym przeprosić za wszystkie złe rzeczy, z których większość osób mnie kojarzy

Wczorajsza informacja o zakontraktowaniu Marcina „behave’a” Pawlaka przez Illuminar Gaming wywołała sporo kontrowersji. Oczywiście nie dlatego, że nowy dżungler iHG jest słabym zawodnikiem, bo przecież wszyscy doskonale wiemy, iż jest to wartościowy i utalentowany gracz, ale dlatego, że ma on niezbyt dobrą reputację wśród fanów polskiej sceny League of Legends.

behave niejednokrotnie wyzywał innych profesjonalnych zawodników w mediach społecznościowych czy też podczas rozgrywek, często grożąc im i obrażając ich bliskich. Nic więc dziwnego, że fani nie przywitali go kwiatami i miłymi słowami, kiedy dołączył do Illuminar Gaming. Mimo wszystko jak przyznał sam Pawlak w długim poście na swoim profilu na Facebooku, odkąd udało mu się pojawić w tureckich rozgrywkach, zmienił się i nie zachowuje się już tak, jak to miał w zwyczaju jeszcze kilka miesięcy temu.

Chciałbym przeprosić za wszystkie złe rzeczy, z których większość osób z polskiej sceny mnie kojarzy. Podczas mojego pobytu w Turcji, będąc wśród graczy takiego kalibru, zdałem sobie sprawę, że takie zachowanie to był po prostu wielki błąd. Z tego miejsca chciałbym przeprosić każdą osobę, którą dotknęły moje słowa. Wiem, że nigdy nie powinienem pisać takich rzeczy i przepraszam jeszcze raz.

Nowy nabytek Illuminar Gaming w ostatnich miesiącach mogliśmy oglądać w barwach Beşiktaş e-Sports Club. W kraju półksiężyca Pawlak pomógł swojej drużynie zdominować drugoligowe rozgrywki, aby następnie wywalczyć awans do najlepszej tureckiej ligi, czyli TCL. Jak przyznał Adrian „hatchy” Widera, osiągnięcia behave’a zwróciły jego uwagę, przez co zdecydował się dać mu szansę pomimo jego złej reputacji. – Pomimo iż Marcin jest postacią kontrowersyjną na polskiej scenie, jego ostatnie osiągnięcia na arenie międzynarodowej nie mogą zostać przez nas pominięte. Jego dołączenie otwiera nam nowe taktyczne możliwości w grze i zamierzamy wykorzystywać je w najbliższej przyszłości.

Zgodnie z zamieszczonym przez behave’a postem na Facebooku, możemy oczekiwać, że w przyszłości nie zobaczymy już jego wulgarnej strony. Pawlak jasno zaznaczył, że nie chce być kojarzony z toksycznością, lecz z tym jak dobrym jest dżunglerem. – Chciałbym być w Polsce głownie kojarzony z dobrego klikania w lige legend, a nie ze screenshotów czy innych memów, które ostatnio latają dosłownie wszędzie  – wyznał nowy dżungler Illuminar Gaming.

Pierwszą okazję do zobaczenia behave’a w barwach Illuminar Gaming będziemy mieli już dzisiaj około godziny 19:30, bowiem to wtedy iHG podejmie Szatę Maga w ramach trzeciej kolejki Ultraligi.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Kermys

Piast Gliwice Esports z siedmioosobowym składem. Kermys i Rektiv na pokładzie

Kolejna polska formacja zdecydowała się na rozszerzenie swojego składu League of Legends o dodatkowych zawodników. Piast Gliwice Esports, czyli zespół...