Gambit Esports rozpoczyna powoli uzupełnianie luk powstałych w wyniku ostatnich przetasowań. Dziś szeregi wschodnioeuropejskiej formacji oficjalnie zasilił Dmitry "dimasick" Matvienko, a już niedługo mamy poznać ostateczny kształt drużyny.

Problemy Gambit zaczęły się pod koniec września, gdy oficjalnie poinformowano, że już niedługo z zespołem pożegna się Abay "Hobbit" Khassenov. Dwa tygodnie później sytuacja powtórzyła się w przypadku Daurena "AdreNa" Kystaubayeva, w związku z czym ekipa musiała poszukać aż dwóch nowych zawodników. Teraz już wiemy, że jednym z nich będzie właśnie dimasick.

Kazach przez większość swojej dotychczasowej kariery związany był z AVANGAR, wraz z którym wystąpił nawet na pierwszym w 2018 roku Majorze. Potem 22-latek zagrał również m.in. na Intel Extreme Masters w Katowicach, alr w lipcu wylądował na ławce rezerwowych. Matvienko stał się wówczas ofiarą słabych wyników drużyny, co jednak nie było zaskakujące z uwagi na fakt, że od pewnego czasu był najgorzej prezentującym się członkiem ekipy.

W tej sytuacji skład Gambit Esport prezentuje się następująco:

  • Mihail „Dosia” Stolyarov
  • Rustem „mou” Telepov
  • Nikolay „mir” Bityukov
  • Dmitry "dimasick" Matvienko