fot. Gen.G esports

Mistrzostwa Świata w PUBG już pod koniec 2019 roku. W puli 2 miliony dolarów

Esportowa scena PlayerUnknown’s Battlegrounds zdecydowanie nie jest jeszcze dobrze ustrukturyzowana, ale to wszystko ma się zmienić już w przyszłym roku. Nie tak dawno temu PUBG Corp. ujawniło plany rozwoju esportowych rozgrywek, które ujrzały światło dzienne zaledwie parę miesięcy temu. Koncepcja deweloperów gry na pewno zrobiła wrażenie na fanach sportów elektronicznych, a ostatnie informacje na temat europejskich zmagań organizowanych przez StarLadder dodatkowo pobudziły rozmowy.

Dziś na oficjalnej stronie StarLaddera pojawiły się szczegóły dotyczące Mistrzostw Świata w PUBG, które będą miały miejsce już w listopadzie przyszłego roku. Najlepsze szesnaście drużyn z dziewięciu regionów z całego świata powalczy ze sobą w pierwszoosobowym trybie na Miramar oraz Erangel. Triumfator rozgrywek zostanie okrzyknięty tytułem Mistrza Świata w PUBG i zgarnie lwią część z puli nagród, która wynosić ma aż dwa miliony dolarów. Dodatkowo należy pamiętać, że przez cały sezon 2019 uczestnicy profesjonalnej ligi Starego Kontynentu będą rywalizować o milion dolarów.

Rozgrywki poszczególnych regionów nie będą jednak jedynymi, które zobaczymy w przyszłym roku. Zgodnie z oświadczeniem StarLaddera w sezonie 2019 zobaczymy dwa międzynarodowe turnieje oraz zmagania All-Star. Warto jednak zaznaczyć, że oba międzynarodowe wydarzenia nie będą organizowane w studiu StarLaddera, lecz przez zewnętrzne firmy. Radości z tak szybkiego rozwoju esportowej sceny nie ukrywał dyrektor generalny ds. marketingu w PUBG Corp., Richard Kwon. – Jesteśmy dumni, że możemy ujawnić następny krok w naszym planie ugruntowania naszej pozycji w świecie esportu. W tym sezonie, najlepsi gracze PUBG będą mieli okazję udowodnić swoją wyższość oraz strategiczne umiejętności w starciach z przeciwnikami z różnych stron świata. Teraz, kiedy mamy odbiorców na całym świecie, nasi najlepsi gracze będą mogli pokazać swój talent, wygrywać nagrody i podbijać świat poprzez PUBG  – mówi CMO PUBG Corp.

Obecnie trwają kwalifikacje do PUBG Europe League oraz Contenders League. Blisko awansu do zamkniętych eliminacji, które będą rozgrywane w Kiev Cybersport Arena, są zawodnicy Izako Boars, którzy na ten moment znajdują się wśród najlepszych szesnastu drużyn otwartych kwalifikacji europejskiego serwera zachodniego.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
bedvolf-inżynierzy

Od jutra zabieram się za naukę...

Kiedy dokonywałem wyboru uczelni, na której planowo spędzę następne pięć lat, spotykałem się z głosami, że studia to najpiękniejszy czas w życiu i abs...