Zaledwie kilku godzin potrzeba było, by poranne plotki o przenosinach Abaya "Hobbita" Khasenova do HellRaisers potwierdziły się. Tym samym Kazach opuszcza Gambit Esports po dwóch latach, w trakcie których sięgnął m.in. po triumf na PGL Major Kraków 2017.

O tym, że Khasenov nosi się z zamiarem opuszczenia Gambit, wiedzieliśmy już od września. To właśnie wtedy na jaw wyszło, że 24-latek otrzymał od włodarzy z Rosji zgodę na odejście, niejasnym pozostawało jednak kto konkretnie miałby go zaangażować. Bardzo długo spekulowano, że może to być Natus Vincere, ale ostatecznie padło właśnie na HellRaisers, które mogło przyciągnąć Hobbita m.in. pewnym udziałem w fazie nowych legend Intel Extreme Masters Katowice 2019.

Hobbit to bardzo wartościowy gracz, co udowodnił zresztą wielokrotnie na rozgrywanych na całym globie zawodach – przyznał dyrektor generalny HR, Aleksey "xaoc" Kucherov. – Cieszymy się, że dołączył on właśnie do nas i jesteśmy pewni, że Abay wprowadzi do naszej drużyny rzeczy, które będą miały pozytywny wpływ na jakość naszej gry. Nie mogę się już doczekać oficjalnych spotkań w wykonaniu naszych chłopaków – dodał.

Tym samym zyskaliśmy również stuprocentową pewność, że swoją przygodę z organizacją zakończył Vladyslav "bondik" Nechyporchuk. Ukrainiec spędził w HellRaisers ostatnie dwa i pół roku swojej kariery, chociaż przez krótki okres znajdował się na wypożyczeniu w TyLoo. Mimo udanego występu ekip na ostatnim Majorze obie strony postanowiły się rozstać, na co wpływ mogły mieć ostatnie wyniki, już nie tak korzystne, jak w Londynie. Tym samym Ukrainiec stał się od teraz wolnym zawodnikiem i ma wolną rękę w poszukiwaniach nowego pracodawcy.

Vlad to świetny gracz, ale niestety ze względu na rolę, którą pełnił, nie byliśmy w stanie wydobyć z niego pełni jego potencjału – stwierdził szkoleniowiec zespołu, Ivan „Johnta” Shevcov. – Z kolei zmiana ról poszczególnych zawodników wiązałaby się z bałaganem, dlatego też podjęliśmy właśnie taką decyzję. Jestem pewny, że bondik, niezależnie od tego gdzie trafi, będzie wzmocnieniem dla każdej ekipy, gdyż jest bardzo doświadczonym i zmotywowanym graczem o świetnym charakterze. Szkoda, że nie byliśmy w stanie wykorzystać wszystkich jego zalet w naszym zespole. Życzę mu szczęścia będąc pewnym, że osiągnie on swoje cele – zakończył.

W tej sytuacji skład HellRaisers prezentuje się następująco:

  • Kirill „ANGE1” Karasiow
  • Bence „DeadFox” Böröcz
  • Özgür „woxic” Eker
  • Issa „ISSAA” Murad
  • Abay „Hobbit” Khassenov
  • Ivan „Johnta” Shevcov – trener