Vitality Jiizuke
fot. Riot Games

Poznaliśmy kolejnych uczestników All-Star 2018

Daniele „Jiizuke” di Mauro oraz Han „Peanut” Wang-ho to kolejni gracze, którzy wezmą udział w All-Star 2018. Mimo tego, że zarówno w Europie, jak i Korei głosowania fanów przebiegły nie po myśli tej dwójki, to zawodnicy ci dostali zaproszenia od Riot Games na to wieńczące 2018 rok wydarzenie.

Jiizuke ma za sobą bardzo udany sezon. Mimo tego, że 2018 był pierwszym rokiem zmagań tego gracza w EU LCS, to zdołał on znacząco przyczynić się do pozytywnych wyników swojej formacji. Czwarte i trzecie miejsce w EU LCS oraz awans na Mistrzostwa Świata to coś, co zarówno włoski midlaner, jak i cały Team Vitality wzięliby w ciemno przed rozpoczęciem sezonu.

Po losowaniu grup wydawało się, że „Pszczółki” nie będą w stanie powalczyć o nic więcej. W Korei zdołały jednak wyeliminować Mistrzów Świata i otarły się o awans, który ostatecznie wymsknął im się z rąk na rzecz Cloud9. Będzie to pierwszy występ Jiizuke na All-Star w jego karierze. Wraz z nim, Europę reprezentować będą Rasmus „Caps” Winther oraz Mads „Broxah” Brock-Pedersen.

Jego koreański kolega po fachu nie może zaliczyć tego roku do udanych. Wydawało się, że po zwycięstwie w LCK i zainkasowaniu 90 Championship Points nic nie stanie KING-ZONE DragonX na przeszkodzie, aby awansować na Worlds 2018. Pierwszą porażką tej ekipy było jednak drugie miejsce podczas MSI. Każdy fan Peanuta i spółki oczekiwał, że Korea podtrzyma swoją dominację.W drugiej części sezonu było już tylko gorzej. Po bardzo wyrównanej końcówce części zasadniczej, KINGZONE startowało do play-offów z trzeciej lokaty. Tam gracze nie wygrali żadnego meczu, przez co cały Split skończyli na czwartej lokacie. Zabrakło im dziesięciu punktów do bezpośredniego awansu na Mistrzostwa Świata, a w finale Gauntletu przegrali z Gen G.

Zakończyło to sezon większości reprezentantów Smoków, jednakże Peanut jako jedyny gracz tej formacji pojedzie do Las Vegas na All-Star. Podobnie jak u Jiizuke, będzie to jego pierwszy występ na tego typu imprezie. Oprócz niego, LCK będą reprezentować Bae „Bang” Jun-sik, oraz Lee „Faker” Sang-hyeok.

Jeszcze nie poznaliśmy wszystkich graczy, którzy wezmą udział w All-Star 2018. Biorąc jednak pod uwagę, że turniej zaczyna się już 6 grudnia, możemy oczekiwać, że niebawem poznamy wszystkich uczestników.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Team Kinguin wycofuje się z Polskiej Ligi Esportowej

Napięty harmonogram rozgrywek na międzynarodowej i krajowej arenie stał się ostatnio głośnym tematem wśród polskiej społeczności CS:GO. Wszystko za sp...

>